Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svin nošu krājuma atvēršanas svētkus

Aizkraukles pilsētas kultūras namā notika skaisti, sirsnīgi un ļoti muzikāli nošu krājuma “Dziesmas par Daugavu” atvēršanas svētki. Tajā apkopota 41 dziesma par Daugavu, tās radījuši 24 komponisti ar 24 dzejnieku vārdiem. Daļai dziesmu gan mūziku, gan tekstu sacerējis viens autors.

Krājuma vāka noformējumam izmantota Arnolda Tigina glezna “Daugava pie Aizkraukles”, bet iekšlapās skatāmas gleznu reprodukcijas no Aizkraukles vēstures un māk­slas muzeja krājumiem. Lasāma arī īsa anotācija par dziesmu autoriem.
Nošu krājums tapis pēc biedrības “Aizkraukles reģionālā Tautskola” izpilddirektores un šī projekta vadītājas Anitas Ostrovskas rosinājuma, iniciatīvas un liela organizatoriskā darba, apkopojot Daugavas krastos dzīvojošo dzejnieku un komponistu radītās dziesmas par un ap Daugavu, kā arī šajā darbā iesaistot daudzus palīgus. Viņai arī jautājām par krājuma tapšanu.

— Cik ilgs laiks pagāja no idejas līdz atvēršanas svētkiem?
— Ideja par krājumu radās pirms vairākiem gadiem. Savulaik bija izsludināts konkurss par Aizkraukles himnu, tajā uzvarēja Jāņa Ostrov­ska dziesma, bet arī pārējās bija ļoti skaistas, piemēram, Artas Gūtmanes dziesma. Ļoti gribēju tās apkopot krājumā, lai nepazustu, lai mēs tās mācītos un dziedātu. Pagājušā gada nogalē iesniedzu projektu biedrībai “Daugavas savienība”. Ierobežotā finansējuma dēļ sākotnēji bija iecere krājumā apkopot tikai 15 dziesmas un iekļaut gleznu ar Daugavu reprodukcijas. Projektu apstiprināja šīgada pavasarī. Aicinājumam pieteikties atsaucās ļoti daudzi dziesmu autori, dažs pat speciāli sacerēja dziesmu par Daugavu. Tādēļ, lai varētu iekļaut vairāk dziesmu, biedrība lūdza līdzfinansējumu arī Jaunjelgavas un Aizkraukles novada pašvaldībai. “Daugavas savienība” piešķīra 590 eiro, Aizkraukles novada dome — 325 eiro un Jaunjelgavas novada dome — 212 eiro.

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 10. decembra numurā.

Aizkraukles novadā