Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa Aizkrauklē attaisno apzināti nepatiesas liecības sniegšanā apsūdzēto policisti

Zemgales rajona tiesa Aizkrauklē attaisnojusi par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu apsūdzēto Valsts policijas (VP) darbinieci, aģentūru LETA informēja rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone. Tiesa nosprieda atzīt policisti par nevainīgu un attaisnot.
Tiesas publiskotā informācija liecina, ka apsūdzētā ir Evita Eglīte.
Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, 2016.gada 26.augustā apsūdzētā tika nopratināta tiesā kā lieciniece. VP darbiniece tiesas sēdē bija brīdināta par kriminālatbildību, kas paredzēta Krimināllikumā, tomēr nolūkā palīdzēt kādam vīrietim izvairīties no administratīvā soda par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē VP darbiniece sniedza Aizkraukles rajona tiesai apzināti nepatiesu liecību, uzskata prokuratūra.
Valsts amatpersona liecināja, ka vīrietis nav vadījis automašīnu, atrodoties alkohola ietekmē - policiste apgalvoja, ka viņš dzēris alkoholisko kokteili tikai pēc tam, kad bija novietojis automašīnu stāvvietā.
Kā norādīja prokuratūra, liecinātais ir pretrunā administratīvā pārkāpuma lietā konstatētajiem faktiem. Aizkraukles rajona tiesa 2016.gada 5.septembrī pasludināja spriedumu, ar kuru vīrieti atzina par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā, proti, par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.
VP darbiniecei par apzināti nepatiesas liecības, atzinuma, tulkojuma, paskaidrojuma vai pieteikuma sniegšanu draudēja īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Aizkraukles novadā