Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Traģēdija, kas jāpārdzīvo 1

Arī Aizkraukles lielveikalā “Maxima” Gaismas ielā 22 šajās dienās veikalam raksturīgā kņada, steiga un sarunas rit pieklusināti. Kasieru citkārt dzīvespriecīgais sveiciens katram pircējam ir teju saklausāms, bet aiz ikdienas ierastajām kustībām, pieklājīgās pircēju apkalpošanas tik un tā nevar noslēpt sāpes un izmisumu — kā dzīvot un strādāt tālāk?

Līdzi jūt visi
Vakar bija trešā — pēdējā — sēru diena, kas izsludinātas Latvijā. Pēdējās dienās sāpes ir mijušās ar cerībām atrast vēl kādu Zolitūdes lielveikala “Maxima” traģēdijā izdzīvojušo un noskaidrot vainīgos. Policija nenogurstoši vāc pierādījumus, meklē iespējamos būvniecības pārkāpumus, apzina atbildīgos speciālistus, amatpersonas un uzņēmumus, bet iesaistīto “ķēdīte” tikai kļūst arvien garāka. Līdzjūtību Latvijai izteikuši daudzu valstu pārstāvji, citi piedāvā savu atbalstu, palīdzību.

Latvijas Valsts prezidents An­dris Bērziņš, izsakot līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem, cietušajiem un visai tautai, sacīja: “Tā ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība. Tā ir mūsu pašu ilgi krātā nelaime, kas realizējusies ar tik šausmīgām sekām.”

Pie abiem lielveikaliem “Maxima” Aizkrauklē gan nedēļas nogalē, gan vakar cilvēki iededza svecītes un bojāgājušos pieminēja ar ziediem, svecītes mirušo piemiņai deg arī Aizkraukles pilsētas centrālajā laukumā.

Klusuma brīdis ir grūts
Aizkraukles lielveikala “Maxima” vadītāja Oļesja Jefremenko teic, ka tā ir traģēdija visiem. No komentāriem par to, kā rit darbs Aizkraukles lielveikalā un vai vadība ir devusi kādas norādes turpmākajai rīcībai, viņa atturas. Esmu lielveikalā neilgi pirms pulksten 10, kad veikala vadītāja aicina darbiniekus un pircējus uz klusuma brīdi. Dažas minūtes klusuma lielveikalā ir tik neierastas, cilvēki valda emocijas, īpaši grūti tas ir pārdevējām, kurām jānotrauc asaras, jo jāturpina darbs. 

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 26. novembra numurā

Komentāri 1

komats

ne jau tikai Gaismas ielā deg svecītes, arī vecā rajona Maximas sienai piespiedušās sveču liesmiņas

pirms 5 gadiem, 2013.11.26 15:14

Aizkraukles novadā