Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpina pārvietot 330 kilovoltu kabeļus

Pļaviņu hidroelektrostacijā turpinās rekonstrukcijas projekts, pārvietojot 330 kilovoltu elektrolīnijas un to pārslēguma punktus tālāk no upes, lai izvairītos no elektroierīču apledošanas un tās izraisītajiem īssavienojumiem.

— Lai samazinātu iespējamos riskus, kas varētu traucēt spēkstacijas normālai darbībai, šobrīd īstenojam projektu, lai pārslēguma punktus pārvietotu, cik vien var tālāk no ūdens. Tad iespējamais apledojums ūdens pārgāznes atvēršanas gadījumā netraucētu. Tāpat nomainām 330 kilovoltu kabeļus, kuri saražoto elektroenerģiju novada no spēkstacijas transformatoriem, — skaidro “Latvenergo” hidroelektrostaciju tehniskais direktors Dzintars Ostaņēvičs. — No jaunā pārslēguma punkta elektroenerģiju tālāk uz apakšstaciju novadīs pa gaisvadu līnijām. Celtniecības darbus veic uzņēmuma “Latvijas energoceltnieks” strādnieki.

Projekts ir ļoti vērienīgs un ietekmē spēkstacijas darbu, tāpēc tas sadalīts vairākos posmos. Pērn īstenoti pirmie trīs no tiem — nomainīti divi transformatori, katrs no kuriem pārveido strāvu no diviem spēkstacijas hidroagregātiem. Uz jauno pārslēguma vietu ierīkoti arī jauni kabeļi. Vēl vienam transformatoram kabelis pagarināts.

Šobrīd projekta īstenošanā ir pārtraukums, jo hidroelektrostaciju pavasara palu laikā jāspēj darbināt ar pilnu jaudu. Vēl viena transformatora kabeļa nomaiņu sāks maija beigās, un to plānots pabeigt augusta sākumā. Līdz gada beigām plānots nomainīt 330 kilovoltu kabeli arī no pēdējā transformatora un vienlaikus veikt šī transformatora kapitālo remontu. Šis transformators izgatavots vēl padomju laikos, un tam nepieciešams kapitālais remonts. Esam sazinājušies ar rūpnīcas, kurā tas izgatavots, speciālistiem, un viņi palīdzēja izveidot veicamo darbu plānu.

Aizkraukles novadā