Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzraksts pie kabineta durvīm: jaunus pacientus nereģistrē! Kas ārstēs Daiņa Kaķa pacientus?

No šī gada 1. janvāra Aizkraukles medicīnas centrā vairs nestrādā ģimenes ārsts Dainis Kaķis, jo viņš devās pelnītā atpūtā. Jauna ārsta vietā nav, jo neviens no jaunajiem speciālistiem Aizkrauklē strādāt nevēlas.

Vairāki ģimenes ārsti teic, ka ir neapskaužamā situācijā, kad darba pietiek ar pašreizējiem pacientiem, taču sirdsapziņa neļauj atteikt daktera Kaķa pacientiem, taču patiesībā ļoti vajadzīgs vēl viens ģimenes ārsts. Vairāki mediķi ar radušos situāciju  ir neapmierināti, sakot, ja arī ģimenes ārsti strādātu tikai pēc Ministru kabineta noteikumiem un citiem saistošajiem normatīvajiem aktiem, tad 1801. pacientu savā praksē varētu nereģistrēt, jo pietiktu. Taču tas atkal paliek uz ārsta sirdsapziņas, tāpēc prom nevarot aizraidīt nevienu.

Ģimenes ārstes Lilitas Grīgas praksē teic, ka viņu praksē jau piereģistrēti apmēram 50 — 60 daktera Daiņa Kaķa pacientu. Pie prakses durvīm izvietota informācija pacientiem ar adresēm, kuru dzīvesvieta ir ģimenes ārstes Lilitas Grīgas pamatdarbības teritorijā, tos visus te reģistrēs.

Ģimenes ārstes Maigas Ivanovas praksē jaunus pacientus nereģistrē. Ārstes palīdze Natālija Ivanova stāsta, ka fiziski nespēj uzņemt vairāk pacientu — patlaban privātpraksē to ir 2180. “Mums ir viena no lielākajām ģimenes ārsta praksēm, turklāt mūsu pacientiem dzimst bērniņi, tie visi nonāk mūsu privātpraksē. Vēl varam pieņemt ģimenes locekli, kuram kāds tuvinieks jau ir mūsu pacients, taču jaunus pacientus diemžēl nē,” saka Natālija Ivanova.

Pie ģimenes ārstes Olgas Tomaševskas privātprakses durvīm pielikta zīmīte ar informāciju, ka jaunus pacientus nepieņem.

Ģimenes ārstes Sandras Siliņas privātpraksē jau pieņemts aptuveni 100 pacientu, un tos turpinās pieņemt.

Ģimenes ārstes Anitas Urbanovičas praksē ir 2200 pacientu, līdzīgi kā M. Ivanovas praksē, arī te pietiek savu pacientu, taču neatsaka tādiem, kuriem jau reģistrēti ģimenes locekļi, un tiem, kuriem ārsta darbības pamatteritorijā ir dzīvesvieta.

Aizkraukles novadā