Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vācu draugi Viļņa Plūmes stipendiju fondam ziedo 2000 eiro

Aizkraukles novada svētkos svinīgā pasākuma laikā Aizkraukles Goda pilsonis Francis Fluhs no Epšteinas (Vācija) pavēstīja, ka  Viļņa Plūmes stipendiju fondam mazturīgo, talantīgo jauniešu studijām augstskolā vācu draugi sarūpējuši 2000 eiro lielu ziedojumu. Viņš atcerējās bijušā mēra Viļņa Plūmes bieži teikto, ka cilvēkam var atņemt visu — naudu, varu, bet labu izglītību atņemt nevar.

Ziedojumu sarūpējušas divas biedrības — “Europart Eppstein” un “Lettlandhilfe Epstein”.

“Aizkraukles novada svētkos tas man bija milzīgs pārsteigums,” stāsta Plūmju ģimenes pārstāve, Viļņa Plūmes atraitne Sarmīte Plūme. “Paldies vācu draugiem, kuri arī iepriekš ir ziedojuši mazturīgo, talantīgo jauniešu studijām!”

9. jūnijā tiks paziņots šī gada stipendiāts, kurš par V.Plūmes fonda stipendiju varēs sākt mācības augstskolā, pirmajā kursā. Viļņa Plūmes stipendija tiek izmaksāta tikai pirmā kursa studentiem, tomēr līdzšinējie studenti studijas varējuši turpināt par kādu citu Vītolu fonda administrēto stipendiju. Sarmīte Plūme informē, ka 2000 eiro ir gada stipendija vienam jaunietim. Iespējams, ziedojums tiks piešķirts studentam, kurš jau pabeidzis pirmos kursu, lai viņš varētu studijas turpināt. Par to vēl tiks lemts.

Vītolu fonds šonedēļ abām biedrībām aizsūtīja pateicību par ziedotajiem līdzekļiem (pielikumā).

Aizkraukles novadā