Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai Aizkraukles iedzīvotāji ir kā trešās šķiras cilvēki?

Pēc laikraksta “Staburags” 19. marta numura publikācijas “Visticamāk, plastmasas pārstrādes ražotne Aizkrauklē tiks atvērta” redakcijai sašutusi un sarūgtināta zvanīja aizkrauk­liete Vija Rūja, izjūtot sāpes, izmisumu, bezspēcību pret varas mašīnu.

Lūk, viņas teiktais:

“Radās iespaids, ka Aizkraukles novada pašvaldība atbalsta un “bīda” šo projektu, ja jau tā neizsludināja sabiedrības līdzdalību ieceres apspriešanā. Uzskatu, ka Aizkraukles iedzīvotāji ir ieinteresēti izteikt savu viedokli. Novada domes priekšsēdētāja vietnieka Eināra Zēberga skaidrojumu vērtēju kā cinisku, kā nihilismu, īpaši teikto: “Sabiedrības daļa, kura ir pret šo ražotni, savu viedokli jau izteikusi. Domājams, ka daļa no šiem ļaudīm pat līdz galam nav sapratuši, par ko viņi parakstās.”

Vai Aizkraukles iedzīvotāji ir kā trešās šķiras cilvēki, kuriem nav sajēgas un kuriem jābūt beztiesīgiem savā valstī un novadā? Vai Zēberga kungs pats izprot sekas, kādas ražotne var atstāt uz iedzīvotāju veselību? Uzskatu, ka tādas ražotnes atvēršana tik tuvu dzīvojamajām mājām ir noziegums, ko nedrīkst pieļaut!

Daudzas ģimenes izvēlas dzīvot tieši Aizkrauklē, jo šeit ir dzīvei labvēlīga vide, tīrs gaiss, ūdens. Kāpēc to visu vajag sagandēt? Te būs jādzīvo mūsu bērniem un mazbērniem! Kas gan tā par uzņēmējdarbības atbalstīšanu, attīstību? Ja Aizkrauklē rastos kāds jauns vietējais uzņēmums, tā būtu uzņēmējdarbības attīstība. Latvijai nav jākļūst par atkritumu bedri, trešās šķiras valsti, kas pārstrādā citu valstu atkritumus!  Ko Aizkraukle iegūs? Izmantotas telpas? Tas būs vienīgais ieguvums. Ja arī būtu kāds  liels ieguvums, tīra vide tomēr ir pirmajā vietā.

Atmodas sākumā iedzīvotāji protestēja pret Daugavpils HES celtniecību, toreiz būvdarbi jau bija sākti, tomēr tos apturēja, radot zaudējumus. Aizkrauklē plastmasas pārstrādes ražotnes vēl nav, taču, ja tā tiks ierīkota, pēc tam to dabūt prom no Aizkraukles būs neiespējami. Ir tik maz laika palicis līdz 1. aprīlim, kad Aizkraukles iedzīvotāji vēl var izteikt savu viedokli Madonas reģionālajai vides pārvaldei! Aicinu Aizkraukles iedzīvotājus izteikt savu viedokli! Ekoloģiska nelaime mums nav vajadzīga!”

Aizkraukles novadā