Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai cirka izrādēs Aizkrauklē drīkst izmantot jūras lauvas?

“Aizkrauklē 5. jūlijā paredzēta cirka izrāde ar jūras lauvu piedalīšanos — par to reklāma Aizkrauklē ir izvietota daudzās vietās. Vai tad dzīvnieku izmantošana cirka izrādēs nav aizliegta?” jautā vairāki aizkrauklieši.

Laikraksta “Latvijas Vēstnesis” 29. jūnija laidienā  Nr. 128 (5955) ir publicēti likuma grozījumi, kas aizliedz dzīvnieku izmantošanu. Grozījumi stāsies spēkā 12. jūlijā.  Tātad līdz šim datumam dzīvniekus cirka izrādēs vēl drīkst izmantot.

Kā jau iepriekš informējām, Saeima atbalstīja grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz aizliegt izmantot savvaļas dzīvniekus cirka izrādēs.

Pašlaik spēkā:
4.pants. (1) Aizliegta cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, tas ir:
10) dzīvnieka izmantošana, liekot tam pārsniegt savas dabiskās spējas;

Grozījumi, kas stāsies spēkā 12. jūlijā:
Izteikt 4. panta pirmās daļas 10. punktu šādā redakcijā:
"10) dzīvnieka izmantošana, liekot tam veikt darbības, kas attiecīgajam dzīvniekam nav raksturīgas dabiskā vidē un pārsniedz tā dabiskās spējas, kā arī var kaitēt dzīvnieka veselībai un radīt tam ciešanas;".

Pašlaik spēkā 
27.pants. Savvaļas putnus un zīdītājus aizliegts sagūstīt un turēt nebrīvē, izņemot šajā likumā un dabas aizsardzību un medības reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktos gadījumus.

Grozījumi, kas stāsies spēkā 12. jūlijā
"27.1 pants. Savvaļas sugas dzīvnieku (gan savvaļā iegūtu, gan nebrīvē audzētu) aizliegts apmācīt un izmantot kā atrakciju dzīvnieku un to izrādīt publiski kā atrakciju dzīvnieku."

Grozījumi "Latvijas Vēstneša" laidienā šeit:

Aizkraukles novadā