Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāk pērk par latiem 1

Ilgāk un sarežģītāk — tā par maksāšanu divās valūtās saka veikalu kasieri. Veikalā steiga varbūt nav tik liela, kā pērkot biļeti sabiedriskajā transportā. Autobusu vadītājiem ir sarežģītāk — viņiem jāspēj gan pārdot biļeti pasažieriem vienā vai otrā valūtā, gan laikā nokļūt nākamajā pieturvietā un galamērķī.

Aizkraukles autotransporta uzņēmuma (ATU) valdes locekle Aija Ciganoviča stāsta, ka pirmajā divu valūtu darbības dienā pasažieri, pērkot biļetes, lielākoties norēķinājās latos, nekādas aizķeršanās nav gadījušās, cilvēki esot saprotoši un atsaucīgi.

“Vairākos reisos, lai autobuss nekavētos, papildus norīkoti biļešu konduktori,” teic Ciganovičas kundze. “Piemēram, pilsētas autobusa rīta reisos uz dzelzceļa staciju, kad cilvēkiem jāpaspēj vēl nopirkt arī biļeti vilciena kasē un jāpagūst uz vilcienu. Arī dažos citos reisos šoferīšiem ir palīgi.”

ATU autobusa vadītājs Vladislavs Ivanovs stāsta, ka pirmajā dienā dominēja lati, savukārt vakar jau mazliet vairāk cilvēku norēķinājās ar eiro. “Pamazām aizies, jāpierod,” teic Ivanova kungs. 

Autobusu stacijas kasē pasažieriem iegādātajās biļetēs jau no oktobra ir viena papildu aile, kurā norādīta biļetes cena eiro. Par vienu braucienu Aizkraukles pilsētas sabiedriskajā transportā no 1. janvāra maksa ir 50 centu (bija Ls 0,35). Reģionālajos starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutos tarifi tiek noteikti ar piecu centu soli — cenu pārrēķinot pēc esošā kursa un noapaļojot. ATU autobusu vadītāji un kasieri ir laikus informēti par jaunās valūtas vizuālo izskatu, kā arī apgādāti ar eiro komplektiem.

Pēc eiro ieviešanas paredzētajā divu nedēļu ilgajā abu valūtu vienlaicīgas apgrozības periodā autobusu vadītāji, saņemot maksājumu latos, atlikumu izdos latos, bet, saņemot eiro, atlikumu izdos eiro. Savukārt autobusu stacijas kasē, saņemot maksājumu latos, atlikumu izdos eiro. “Kā par nelaimi, mums tieši šajā saspringtajā laikā autobusu stacijas biļešu pārdošanas vietā salūza kases aparāts,” stāsta ATU vadītāja. “Ceru, ka vēl šonedēļ to salabos.”

Biļešu tirdzniecība autobusos šajā periodā prasīs vairāk laika. Pasažierus aicina būt saprotošiem un pacietīgiem.

Komentāri 1

Aizkraukles novadā