Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecāku un pedagogu konflikts “Zīlītē” 48

No darba Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādē “Zīlīte” uz laiku atstādinātas vienas grupas divas audzinātājas un auklīte. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad Aizkraukles novada domē saņemts vecāku iesniegums ar lūgumu izvērtēt dārziņa personāla darbu un slepus ierakstītu nodarbību audioierakstu. Vecākiem radušās aizdomas par emocionālo vardarbību pret bērniem.

Vēstuli ar lūgumu vērtēt pedagogu darbu un norīkot grupā citas audzinātājas, kā arī ar pierādījumiem par iespējamām pretlikumīgām darbībām parakstīja 11 vecāki. Seši dažādu iemeslu dēļ to neparakstīja:

Vecāki, kuri nolēma trīs dienas slepus veikt ierakstu, stāsta, ka tas bija izmisuma solis. Proti, šī gada sākumā trīsgadniekiem mainījusies uzvedība. Vecāki, pārrunājot dārziņā notiekošo, secinājuši, ka daudziem ķipariem ir līdzīga uzvedība — vairāki sākuši slapināt gultā, bērni kļuvuši neiecietīgāki.

Viena no apvainotajām audzinātājām stāsta, ka jūtas pazemota un neaizsargāta, sagrauta. Viņasprāt, ieraksti neataino patieso situāciju, jo ir izrauti no konteksta. Viņa pati dzirdējusi vien dažus fragmentus, kurus kāds atsūtījis e-pastā.

Šobrīd visi saņemtie materiāli nodoti Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai, kura vērtēs pedagogu darbu un dos slēdzienu.

Visu rakstu lasiet 17. marta "Staburagā"!

Komentāri 48

tuntulmuntuls

Pierādījumi,kas iegūti pretlikumīgi nedrīkst tik izmantoti pilnīgi nekur,izņemot pašu pārgudro mammu tusiņā.Vai tad prokurore un miliciene to nezina?!

pirms gada, 2017.03.17 10:51

aivija27

Lai saprastu labāk situāciju, tad "miliciene" nezināja, ka viņas bērns, kas apmeklē šo grupiņu tiek noklausīts (rakstā teikts 2 dienas), bet patiesībā apmēram divas nedēļas. Lūk tā! Daža laba māte, kas uzsāka šo dubļu procedūru, žigli aizzagusies nākamā bērnudārza virzienā laimi meklēt. Jo tā taču ir vieglāk - apliet citu ar dubļiem un pēc tam nozust. Objektivitāte šiem vecākiem un daļai cilvēku, kas izlēma noņemt no amata gan vadību, gan audzinātājas ir zemā līmenī. Iespējams, kāds neizprot vārdam objektivitāte nozīmi, vai vispār nezin kas tas ir. Pretlikumīgi iegūtie pierādījumi izskatās tiek vērtēti un ņemti vērā kā pierādījumi, ja audzinātājas netiek atgrieztas darbā. Lai padomā katrs vecāks, kas piedalījās šai dubļu procedūrā, kas notiek katra paša ģimenē, un ka nevar katram "dziedāt" līdzi, ja īsti dziesmai vārdus nezini. Vai tas neliek aizdomāties, kāpēc vienu no šīm mātēm ar visu bērnu negribēja neviena no grupiņām uzņemt????? Tas liecina, ka problēma ir vecākos, nevis pedagogos vai bērnos!!! Pedagogi ir vienīgie, kas lielāko daļu laika pavada ar bērniem, vecāki bērniem laiku velta tikai vakaros, un brīvdienās (un arī tad, ja vien nav jāstrādā).

pirms gada, 2017.03.17 12:59

beataliepa

Bērns ir centrā, nevis personiskās intereses.
Policistei likums gan bija jāzin par pretlikumīgu audio iegūšanu.Paskatīsimies kā ģimenēs-uz bērnu dārzu nāk ar bērnu pie rokas un cigareti zobos?Ta ir normāla prakse un piemērs ģimenēs?
Tad jau iznāk ja mani apstādina policija(aprīkota ar mikrofonu un video),es saku,ka tas ir pretlikumīgi mani ierakstīt???
Pirms citus nolikt paskatieties savas ģimenes un sevīm.
Par māti(kas sāka nevis dubļu procedūru,bet gan par taisnību cīnīties).Ziniet to,ka tā bija māte,kura gāja uz pašvaldību un runāja,ka dāvanas audzinātajām vecāki nopēk paši,bet ne audzinatājas pateica skaidri un gaiši-dāvanu karte vai skaidrā.
Un neaizmirstam,ka PII Zīlīte nav privātuzņēmums,kur audzinātajas negrib strādat ar to grupu vai bērnu.Ja negrib strādāt,laid dod ceļu jaunām audzinātājām,kuras ir mīļas un nesūdzās,ka šajā pašvaldība maz maksā un jāiet būs citur.

pirms gada, 2017.03.20 09:57

beataliepa

Kas ir Tuntulmuntuls? Labs jautājums,cilvēks no Kokneses,kurš zibenīgi zina, kas ir mammas šajā grupiņā un viņām bija tusiņš.Tuntulmutul drīz vēlēšanas-piedalies un startē nevis gudri …..
Nē, Tev jau laikam uz Saeimu,jo zini visās vietās kas notiek.
Viņš(a) zina visu par pašvadībām. Padomājiet un gan jau sapratīsiet,gan jau atpazīsiet. *****
TĀLĀK TEKSTS DZĒSTS.

pirms gada, 2017.03.20 10:51

pamflets

Kā tad tā-tik daudz uzvārdu!Guna ,kāpēc vēl neesi dzēsusi?

pirms gada, 2017.03.20 13:36

jaanis.amatnieks1961

To aivija27....
Jūsu uzrakstītajā lasu - " māti ar bērnu negribēja neviena no grupiņām uzņemt".........tad mātei arī jāiet vēl grupiņā??? Un vēl viens jautājums-kā pašvaldības bērnudārzā var atļauties gribēt/negribēt uzņemt??? Vai tad nav tā,ka,jair brīva vieta,tad uzņem,bet ja nē,tad laime citur jāmeklē? Jūs jau kā personīgajā iestādē atļaujaties.....Tā gan ir visatļautība,ka bērns tiek uzņemts/neuzņemts kāda/kādas iegribu pēc.

pirms gada, 2017.03.17 13:23

tuntulmuntuls

Noklausīties gan ir likumīgi,ja?Tad jau iniciatore bija šuvēja ar saviem "rokdarbiem",kuros bija iešūtas noklausīšanās ierīces un prokurore?Varbūt jauko mammīšu darba vietās ielikt noklausīšanās žuciņus,lai jau visi uzzina ko un ar ko viņas runā darba laikā,varbūt vēl viņu mājās salikt-lai uzzinātu objektīvi,kā viņas mājās runā ar saviem "brīnumbērniem".Interesanti būtu zināt prokurores uzvārdu,jo mani māc aizdomas,ka tā ir tā pati,kas te nokļuva tieši 2 gadi atpakaļ,bet tikai par citu "varoņdarbu".

pirms gada, 2017.03.17 13:52

pusprocents

tuntulmuntul,spriežot no komentāriem tu vienmēr visu par visiem zini vislabāk.Negribas ticēt,bet saki vai PII Zīlīte uz laiku atstādinātā vadītājas pienākumu izpildītāja ir ***?

pirms gada, 2017.03.17 23:41

pusprocents

Vad.pien.izpildītāja bija metodiķe ... ,populāra pašdarbības teātru aktrise.

pirms gada, 2017.03.18 09:20

pusprocents

Visu cieņu Zīlītes metodiķei,atstādinātai vadītājas p.i.Aijai Sproģei par rādīšanos 21.marta TV Panorāma.

pirms gada, 2017.03.22 11:37

Redzu

Viss cienītie ir likumīgi!
8. pants
1. Ikvienam ir tiesības uz savas privātās un ģimenes dzīves, dzīvokļa un korespondences neaizskaramību.
2. Sabiedriskās institūcijas nedrīkst traucēt nevienam baudīt šīs tiesības, izņemot gadījumos, kas paredzēti likumā un ir nepieciešami demokrātiskā sabiedrībā, lai aizstāvētu valsts drošības, sabiedriskās kārtības vai valsts labklājības intereses, lai nepieļautu nekārtības vai noziegumus, lai aizsargātu veselību vai morāli, vai lai aizstāvētu citu tiesības un brīvības.

pirms gada, 2017.03.17 14:38

bestchoice1718

Situācija ir ļoti nepatīkama abām pusēm. Protams, nepatīkami, ja darbiniekus noklausās. Vēl nepatīkamāk, ka konfliktu nevarēja atrisināt, neizmantojot šādus te klausāmus pierādījumus.
Lai vai kā, tas, ka kas tāds notiek, nerunā ne audzinātājām, ne bērnudārzam par labu. Bēdīgi ko tādu lasīt. Lielākie cietēji ir mazie bērni.

pirms gada, 2017.03.17 16:09

****

Iespējams aiz bailēm,ja,nedod dievs,nākotnē ceļi krustojas ar noklausīšanās procesori,puisīša māmiņu,zināmu prokurori ar reti sarežģītu uzvārdu,kurā divi šņāceņi seko viens aiz otra.Piedodiet,atvainojiet,uznāca hščavas.Aphščavāju tekstu un klaviatūru...........,,,...,....,,,,,......,,,,

pirms gada, 2017.03.21 17:05

baiba.skaabarniece

Esmu tikai vecāku pusē. Ja ir sajūta, ka bērns ir apdraudēts, ir jārīkojas! Mūsdienās vēl joprojām ir uzskats, ka ja nav nodarīts pāri fiziski, viss ir Ok. Emocionāla vardarbība pret bērnu ir nepiedodama un pedagogiem, kuri atļaujas savas negācijas izgāzt uz neaizsargātiem bērniem, nav vietas bērnudārzos. Esmu pati šim visam gājusi cauri un zinu, ka nav piedodama šāda izturēšanās. Ja bērns sāk mainīties, kļūt nervozs, bēdīgs, dusmīgs ir jāmeklē cēloņi, ja tas nav saistīts ar pārmaiņām ģimenē un ja vairākiem vecākiem ir aizdomas par nekārtībām dārziņā, ir jāceļ trauksme. Pat ja vajadzīgs noklausīties sarunas. Ir pedagogi, kuri nesaprot, Tu vienreiz viņam dod iespēju mainīties, viņš acīs skatoties saka, ka viss turpmāk būs kārtībā, ka viņš mīl savu darbu, bet atliek vienu reizi negaidīti ierasties dārziņā, kad pieķer šo cilvēku rīkojoties pretīgi attiecībā pret bērniem. Mēs vecāki esam atbildīgi par savām atvasēm un mums jādara viss, lai viņi justos arī komfortabli esot prom no vecākiem, neviens vecāks neizvēlas labprātīgi vest savu bērnu uz dārziņu, visi mēs, apstākļu spiesti, atstājam bērnus uz visu dienu bērnudārzos, un mums ir jābūt drošiem,'pārliecinātiem, ka viņiem tur klāsies labi. Izturību vecākiem šajā cīņā! Es ticu, ka jums izdosies tikt galā ar šo situāciju un jūsu bērni tik pie normālām, mīlošam audzinātājām.

pirms gada, 2017.03.17 23:31

pusprocents

Tagad tāda mode vseh podstavitj,ja nepatīk personisku iemeslu dēļ.

pirms gada, 2017.03.17 23:42

karuselisaizkraukle

Domaju lietas vajag saukt istajos vardos, ari "laipnaas, sirsniigas" audzinatajas vajag saukt istajos vardos.Sadam audzinatajam ka ***butu jaaizliedz pieeja pat bernu darza teritorijai, ne tikai berniem. Ta vinai nav pirma reize, par sadu agresivo izturesanos pret berniem. Domaju ir daudzas mammas, kuras ir noklusejusas, ka vina ir izturejusies pret berniem. Mammas neklusejiet, esat modras par savu bernu drosibu un labklajibu.Un Zilite sen jau vairs nav tas darzins, kur jau nu vecaki rautos, lai tik berns tiktu uznemts tur.

pirms gada, 2017.03.18 08:05

guna

Cienījamie komentētāji! Lūgums nevienu šeit publiski netiesāt un vārdā un uzvārdā nenosaukt. Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija notikušo izvērtēs un dos savu slēdzienu. Visi vārdi un uzvārdi tiks dzēsti un aizstāti ar zvaigznītēm ***.

pirms gada, 2017.03.18 08:38

karuselisaizkraukle

Guna, katram ir tiesibas uz varda brivibu un savu viedokli, un sabiedribai,, un it ipasi mamminam ir tiesibas zinat par kuram audzinatajam iet runa, lai pasargatu savu bernus

pirms gada, 2017.03.18 09:04

pusprocents

Vārda brīvība portālā atrodas Gunas Mikasenolas rokās.Nepietiek ar vārdu dzēšanu,pazūd teksts ari.Viņa lemj un dara.Nāksies ziņot Dienas medijiem.

pirms gada, 2017.03.18 09:16

tuntulmuntuls

Vispār ar likumu vajadzētu aizliegt sievietēm ap40 dzemdēt bērnus,jo viņas kļūst neobjektīvas un savu izlaisto mājas cariņu nu nemaz neredz,ne kāds viņš ir saskarsmē ar citiem bērniem,ne arī to,,vai viņš kādu ir spējīgs uzklausīt un dzirdēt.Mīļie vecāki-vispirms sāciet savā ģimenē bērnu audzināt,nevis izlaistu aizvest uz dārziņu,lai jau tās stulbās audzinātājas mēģina ar viņu tikt galā,un kā tik kaut kas nenotiek pēc viņa prāta,tā skrien māja,čurā gultā un kļūst neiecietīgs.Ieteikums bērnu dārza vadībai un Domei-saliekat grupiņās kameras,un tad redzēsim,kas jādara tālāk,bērns sāk rādīt savus niķus,neko neteikt,bet saukt jaukos,mīļos vecākus,lai savāc savu audzināšanas augli,ātri vien problēma tiks atrisināta.Vecāki sāks saprast,ka bērnam ir arī kaut kas jāsāk mācīt mājās,nevis lekt kā trakiem,lai tikai bērniņš neniķotos.

pirms gada, 2017.03.18 11:05

karuselisaizkraukle

Sito tekstu vajag aizsutit policijai, lai sauc pie atbild'ibas tuntulmuntulu par tadiem vardiem.

pirms gada, 2017.03.18 11:51

agilera40

Pilniigi piekriitu `shim komenteetaajam. Vecaaku visatlautiibai nav robezhu. Liidziiga situaacija ir Jaunjelgavas beernu daarzaa kur paars maamunju delj jau otro maaciibu gadu peec kaartas darbu ir spiestas pamest audzinaataajas. Pagaajushajaa maaciibu gadaa darbu pameta taadas audzinaataajas, kuras jau ir nostraadaajushas ar beerniem padsmit gadus. Varbuut b/d Ziiliite vadiiba aizstaaveeja savas darbinieces, tapeec tika atstaadinaata, bet Jaunjelgavaa audzinaataajaam ir jaameegjina ciiniities pashaam.
Un neaizmirstiet, ka shie beerni taalaak ies uz skolu, bet vinjus vecaaki jau ir samaitaajushi. Man ir zheel to skolotaaju, kuru klasees nonaak shaadi beerni.
Miiljie vecaaki, saaciet vainas mekleet vispirms savaa riiciibaa un ljaujiet izgliitiibas iestaadeem dariit savu darbu.

pirms gada, 2017.03.18 19:05

rudi08

Lūgums visiem piebremzēt savas emocījas!!
Ir fakti un konkrēti pierādījumi, ir personu loks kurus skar tie fakti un pierādījumi, ir konkrētas institūcijas kuras tiesīgās vērtēt, dod atbildes un vērtējumus par faktiem un pierādījumiem. Pārējais ir emocījas, kuras netiks ņemtas verā nekur.

pirms gada, 2017.03.18 17:58

platkaje3

Varu pievienoties katram vārdam, izņemot tēzi par sievietēm ap 40. Mana pieredze rāda, ka visbezcerīgākās ir mammas ap 20-30. Bet tas nu tā.
Mēs visi mīlam savus bērnus, bet mīlestība nedrīkst būt akla. Bērns ir jāaudzina! Kādi bērni tagad nāk bēnudārzā, arī skolā, 1. klasē - egocentriski, uzmanību tikai sev pieprasoši, rupji! Vecāki mīļie, jūsu bērnam būs jādzīvo sabiedrībā, starp cilvēkiem! Citēju frāzi no filmas - audzināt vajag!!!
Par slepenu noklausīšanos - zemiski!!! Protams, nezinu, kas tieši ierakstā dzirdams. Varbūt,varbūt, varbūt - mērķis attaisno līdzekļus. Par ko gan šaubos...
Un vēl - akmens IZM dārziņā - nespīdziniet skolotājas sievietes. Viņas ir pelnijušas pēc 25 -30 nostrādātiem darba gadiem doties izdienas pensijā. Mūsdienu pirmsskolniekus viņas nav pelnījušas!

pirms gada, 2017.03.18 20:12

pamflets

Tuvu esošā pagastā,kurš sevi dēvē par Latvijas sirdi,pērn viena māmiņa,kura trešo bērnu dzemdēja neilgi pirms klimaksa,un divas jaunākas,bet ar izteikti vienādām ambicijām.Divas no tām uz to brīdi pagadta darbinieces,trešā lecīgi iedomīga direktora vietniece novada skolā bērniem ar ipašām vajadzībām,rakstīja sūdzības par vietējā bērndārza darbiniekiem,neskatoties uz to,ka viņu bērni izlaisti kā teļi pavasarī.Līdz tādai bezkaunībai kā noklausīšanās ierīces nenonāca.Tagad izlaistie bērneļi ,kuri nav radināti klausīt,mācās 1.klasē.Divi vietējā skolā un problēmas ir oj-oj kādas.Pirms klimaksa dzemdējušās mātes dēliņam pagasta peļķe bija par seklu un tas aizpeldēja dziļākos ūdeņos uz Rīgu.Tur vairāk skolu,varēs katru gadu staigāt no vienas uz otru.

pirms gada, 2017.03.18 20:30

karuselisaizkraukle

Seit laikam ir cilveki, kuri neizprot lietas butibu. Berni ir dazadi,katrs ar savu raksturu, un nav nozimes vai mamminai ir 20 vai 40, sobrid ari loti daudzi ir hiperaktivi. Ka ari pieaugusie ir dazadi, tie kuri saprot sabiedribas normas un tadi kuriem vieta cietuma. Tacu ja tu esi audzinataja, vienalga skola, darzina, tev ir jaapzinas, ka berni ir dazadi, un ka tu strada bernudarza nevis cietuma, un pat tur uzraugiem ir savi noteikumi, ko drikst darit, ko ne. Nez tad jau par visam audzinatajam vecaki rakstitu sudzibas. Sitadam audzinatajam, kuras agresivi izturas pret berniem lai kadi vini butu nez pat vai ir vieta Maxima stradat, jo ari tur berni apgrozas, skiet lai iet stradat pie cukam, lai gan ari dzivniecini rupju attieksmi nav pelnijusi.

pirms gada, 2017.03.18 21:44

tuntulmuntuls

Tu zoss zini,kas ir hiperaktivs-tas izsakoties latviski ļoti izlaists bērns,kuram vajag bērza dakteri,un jo ātrāk.jo labāk.

pirms gada, 2017.03.19 03:43

pusha

tuntulmuntuls, hahaaa, Jūs kautko te stāstīsiet par audzināšanu un uzvedības normām? Nopietni? Pārejot uz "Tu" un aizvainojumiem?
Pašlaik Jūs vienīgā te neesat īsti adekvāta. Spriežot pēc Jūsu loģikas, laista pasaulē stipri pēc 40, sīne, kas 3 naktī sēž portālos lai kādu aizvainotu. Vienvādrd sakot hiperaktīva histēriķe. :D

pirms gada, 2017.03.19 11:04

guna

Komentāru publicēšanas noteikumi

4. staburags.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem, kā arī patur tiesības izdzēst komentārus vai ziņot par to tiesību sargājošām iestādēm, ja:

4.1. komentārs ir pretrunā ar Latvijas Republikas vai starptautiskajām tiesību normām;

4.2. komentārs ir publicēts, slēpjoties zem cita cilvēka vārda;

4.3. komentārus, kas satur ar staburags.lv nesaskaņotu reklāmu;

4.4. komentārs satur linku uz ārēju Internet resursu;

4.5. komentārs ir cilvēka godu vai cieņu aizskarošs;

4.6. komentārs ir neētisks, draudošs, aizskarošs, apmelojošs, neslavu ceļošs, neķītrs, vulgārs, pornogrāfisks, zaimojošs, rasu vai nāciju naidu veicinošs, piedauzīga rakstura (tai skaitā attēls vai video);

4.7. komentārs, nav iesniegts valsts valodā vai nodrošināts ar tulkojumu valsts valodā.

5. staburags.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentāru ievērot morāles un pieklājības normas, neaicināt uz rasu naidu un iztikt bez rupjībām.

pirms gada, 2017.03.19 12:45

beataliepa

Guna, Vajadzēja atļaut komentēt ar FB vai Draugiem ID,tad mazāk būtu tādu pretīgu komentu no abām pusēm.Vai arī par bērniem sensitīvu rakstu vispār nevadzēja ļaut komentēt.Bet varbūt tas ir saistīts ar to ka kādai no Staburaga iet bērns tajā bērnu dārzā un tika paprasīts ļaut komentēt?

pirms gada, 2017.03.20 10:02

***

Man ir kauns par kolēģiem. Mums ļoti pietrūkst tādas ka Marija vadītājas. Viņas laikā tas viss tiktu atrisināts ātri un korekti.

pirms gada, 2017.03.19 14:01

maiveta66

Skumji, skumji, skumji... Skumji, ka tik labi esam apguvuši dažādas tehnoloģijas – datorus, viedtālruņus, video iekārtas, noklausīšanās iekārtas, bet esam pilnīgi aizmirsuši, ka neskaidras vai šajā gadījumā „aizdomīgas” situācijas gadījumā NEKAVĒJOTIES tas abām pusēm ir JĀIZRUNĀ. Diemžēl izskatās, ka jēdziens „ kulturāla savstarpējā komunikācija” mūsu sabiedrībā drīz iegūs svešvārda nozīmi...

pirms gada, 2017.03.19 18:57

Aizkraukles novadā