Vecāku un pedagogu konflikts “Zīlītē” 48

No darba Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādē “Zīlīte” uz laiku atstādinātas vienas grupas divas audzinātājas un auklīte. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad Aizkraukles novada domē saņemts vecāku iesniegums ar lūgumu izvērtēt dārziņa personāla darbu un slepus ierakstītu nodarbību audioierakstu. Vecākiem radušās aizdomas par emocionālo vardarbību pret bērniem.

Vēstuli ar lūgumu vērtēt pedagogu darbu un norīkot grupā citas audzinātājas, kā arī ar pierādījumiem par iespējamām pretlikumīgām darbībām parakstīja 11 vecāki. Seši dažādu iemeslu dēļ to neparakstīja:

Vecāki, kuri nolēma trīs dienas slepus veikt ierakstu, stāsta, ka tas bija izmisuma solis. Proti, šī gada sākumā trīsgadniekiem mainījusies uzvedība. Vecāki, pārrunājot dārziņā notiekošo, secinājuši, ka daudziem ķipariem ir līdzīga uzvedība — vairāki sākuši slapināt gultā, bērni kļuvuši neiecietīgāki.

Viena no apvainotajām audzinātājām stāsta, ka jūtas pazemota un neaizsargāta, sagrauta. Viņasprāt, ieraksti neataino patieso situāciju, jo ir izrauti no konteksta. Viņa pati dzirdējusi vien dažus fragmentus, kurus kāds atsūtījis e-pastā.

Šobrīd visi saņemtie materiāli nodoti Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai, kura vērtēs pedagogu darbu un dos slēdzienu.

Visu rakstu lasiet 17. marta "Staburagā"!

Komentāri 48

tuntulmuntuls

Pierādījumi,kas iegūti pretlikumīgi nedrīkst tik izmantoti pilnīgi nekur,izņemot pašu pārgudro mammu tusiņā.Vai tad prokurore un miliciene to nezina?!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 10:51

aivija27

Lai saprastu labāk situāciju, tad "miliciene" nezināja, ka viņas bērns, kas apmeklē šo grupiņu tiek noklausīts (rakstā teikts 2 dienas), bet patiesībā apmēram divas nedēļas. Lūk tā! Daža laba māte, kas uzsāka šo dubļu procedūru, žigli aizzagusies nākamā bērnudārza virzienā laimi meklēt. Jo tā taču ir vieglāk - apliet citu ar dubļiem un pēc tam nozust. Objektivitāte šiem vecākiem un daļai cilvēku, kas izlēma noņemt no amata gan vadību, gan audzinātājas ir zemā līmenī. Iespējams, kāds neizprot vārdam objektivitāte nozīmi, vai vispār nezin kas tas ir. Pretlikumīgi iegūtie pierādījumi izskatās tiek vērtēti un ņemti vērā kā pierādījumi, ja audzinātājas netiek atgrieztas darbā. Lai padomā katrs vecāks, kas piedalījās šai dubļu procedūrā, kas notiek katra paša ģimenē, un ka nevar katram "dziedāt" līdzi, ja īsti dziesmai vārdus nezini. Vai tas neliek aizdomāties, kāpēc vienu no šīm mātēm ar visu bērnu negribēja neviena no grupiņām uzņemt????? Tas liecina, ka problēma ir vecākos, nevis pedagogos vai bērnos!!! Pedagogi ir vienīgie, kas lielāko daļu laika pavada ar bērniem, vecāki bērniem laiku velta tikai vakaros, un brīvdienās (un arī tad, ja vien nav jāstrādā).

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 12:59

beataliepa

Bērns ir centrā, nevis personiskās intereses.
Policistei likums gan bija jāzin par pretlikumīgu audio iegūšanu.Paskatīsimies kā ģimenēs-uz bērnu dārzu nāk ar bērnu pie rokas un cigareti zobos?Ta ir normāla prakse un piemērs ģimenēs?
Tad jau iznāk ja mani apstādina policija(aprīkota ar mikrofonu un video),es saku,ka tas ir pretlikumīgi mani ierakstīt???
Pirms citus nolikt paskatieties savas ģimenes un sevīm.
Par māti(kas sāka nevis dubļu procedūru,bet gan par taisnību cīnīties).Ziniet to,ka tā bija māte,kura gāja uz pašvaldību un runāja,ka dāvanas audzinātajām vecāki nopēk paši,bet ne audzinatājas pateica skaidri un gaiši-dāvanu karte vai skaidrā.
Un neaizmirstam,ka PII Zīlīte nav privātuzņēmums,kur audzinātajas negrib strādat ar to grupu vai bērnu.Ja negrib strādāt,laid dod ceļu jaunām audzinātājām,kuras ir mīļas un nesūdzās,ka šajā pašvaldība maz maksā un jāiet būs citur.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.20 09:57

beataliepa

Kas ir Tuntulmuntuls? Labs jautājums,cilvēks no Kokneses,kurš zibenīgi zina, kas ir mammas šajā grupiņā un viņām bija tusiņš.Tuntulmutul drīz vēlēšanas-piedalies un startē nevis gudri …..
Nē, Tev jau laikam uz Saeimu,jo zini visās vietās kas notiek.
Viņš(a) zina visu par pašvadībām. Padomājiet un gan jau sapratīsiet,gan jau atpazīsiet. *****
TĀLĀK TEKSTS DZĒSTS.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.20 10:51

pamflets

Kā tad tā-tik daudz uzvārdu!Guna ,kāpēc vēl neesi dzēsusi?

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.20 13:36

jaanis.amatnieks1961

To aivija27....
Jūsu uzrakstītajā lasu - " māti ar bērnu negribēja neviena no grupiņām uzņemt".........tad mātei arī jāiet vēl grupiņā??? Un vēl viens jautājums-kā pašvaldības bērnudārzā var atļauties gribēt/negribēt uzņemt??? Vai tad nav tā,ka,jair brīva vieta,tad uzņem,bet ja nē,tad laime citur jāmeklē? Jūs jau kā personīgajā iestādē atļaujaties.....Tā gan ir visatļautība,ka bērns tiek uzņemts/neuzņemts kāda/kādas iegribu pēc.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 13:23

tuntulmuntuls

Noklausīties gan ir likumīgi,ja?Tad jau iniciatore bija šuvēja ar saviem "rokdarbiem",kuros bija iešūtas noklausīšanās ierīces un prokurore?Varbūt jauko mammīšu darba vietās ielikt noklausīšanās žuciņus,lai jau visi uzzina ko un ar ko viņas runā darba laikā,varbūt vēl viņu mājās salikt-lai uzzinātu objektīvi,kā viņas mājās runā ar saviem "brīnumbērniem".Interesanti būtu zināt prokurores uzvārdu,jo mani māc aizdomas,ka tā ir tā pati,kas te nokļuva tieši 2 gadi atpakaļ,bet tikai par citu "varoņdarbu".

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 13:52

pusprocents

tuntulmuntul,spriežot no komentāriem tu vienmēr visu par visiem zini vislabāk.Negribas ticēt,bet saki vai PII Zīlīte uz laiku atstādinātā vadītājas pienākumu izpildītāja ir ***?

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 23:41

pusprocents

Vad.pien.izpildītāja bija metodiķe ... ,populāra pašdarbības teātru aktrise.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 09:20

pusprocents

Visu cieņu Zīlītes metodiķei,atstādinātai vadītājas p.i.Aijai Sproģei par rādīšanos 21.marta TV Panorāma.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.22 11:37

Redzu

Viss cienītie ir likumīgi!
8. pants
1. Ikvienam ir tiesības uz savas privātās un ģimenes dzīves, dzīvokļa un korespondences neaizskaramību.
2. Sabiedriskās institūcijas nedrīkst traucēt nevienam baudīt šīs tiesības, izņemot gadījumos, kas paredzēti likumā un ir nepieciešami demokrātiskā sabiedrībā, lai aizstāvētu valsts drošības, sabiedriskās kārtības vai valsts labklājības intereses, lai nepieļautu nekārtības vai noziegumus, lai aizsargātu veselību vai morāli, vai lai aizstāvētu citu tiesības un brīvības.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:38

bestchoice1718

Situācija ir ļoti nepatīkama abām pusēm. Protams, nepatīkami, ja darbiniekus noklausās. Vēl nepatīkamāk, ka konfliktu nevarēja atrisināt, neizmantojot šādus te klausāmus pierādījumus.
Lai vai kā, tas, ka kas tāds notiek, nerunā ne audzinātājām, ne bērnudārzam par labu. Bēdīgi ko tādu lasīt. Lielākie cietēji ir mazie bērni.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 16:09

****

Iespējams aiz bailēm,ja,nedod dievs,nākotnē ceļi krustojas ar noklausīšanās procesori,puisīša māmiņu,zināmu prokurori ar reti sarežģītu uzvārdu,kurā divi šņāceņi seko viens aiz otra.Piedodiet,atvainojiet,uznāca hščavas.Aphščavāju tekstu un klaviatūru...........,,,...,....,,,,,......,,,,

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.21 17:05

baiba.skaabarniece

Esmu tikai vecāku pusē. Ja ir sajūta, ka bērns ir apdraudēts, ir jārīkojas! Mūsdienās vēl joprojām ir uzskats, ka ja nav nodarīts pāri fiziski, viss ir Ok. Emocionāla vardarbība pret bērnu ir nepiedodama un pedagogiem, kuri atļaujas savas negācijas izgāzt uz neaizsargātiem bērniem, nav vietas bērnudārzos. Esmu pati šim visam gājusi cauri un zinu, ka nav piedodama šāda izturēšanās. Ja bērns sāk mainīties, kļūt nervozs, bēdīgs, dusmīgs ir jāmeklē cēloņi, ja tas nav saistīts ar pārmaiņām ģimenē un ja vairākiem vecākiem ir aizdomas par nekārtībām dārziņā, ir jāceļ trauksme. Pat ja vajadzīgs noklausīties sarunas. Ir pedagogi, kuri nesaprot, Tu vienreiz viņam dod iespēju mainīties, viņš acīs skatoties saka, ka viss turpmāk būs kārtībā, ka viņš mīl savu darbu, bet atliek vienu reizi negaidīti ierasties dārziņā, kad pieķer šo cilvēku rīkojoties pretīgi attiecībā pret bērniem. Mēs vecāki esam atbildīgi par savām atvasēm un mums jādara viss, lai viņi justos arī komfortabli esot prom no vecākiem, neviens vecāks neizvēlas labprātīgi vest savu bērnu uz dārziņu, visi mēs, apstākļu spiesti, atstājam bērnus uz visu dienu bērnudārzos, un mums ir jābūt drošiem,'pārliecinātiem, ka viņiem tur klāsies labi. Izturību vecākiem šajā cīņā! Es ticu, ka jums izdosies tikt galā ar šo situāciju un jūsu bērni tik pie normālām, mīlošam audzinātājām.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 23:31

pusprocents

Tagad tāda mode vseh podstavitj,ja nepatīk personisku iemeslu dēļ.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 23:42

karuselisaizkraukle

Domaju lietas vajag saukt istajos vardos, ari "laipnaas, sirsniigas" audzinatajas vajag saukt istajos vardos.Sadam audzinatajam ka ***butu jaaizliedz pieeja pat bernu darza teritorijai, ne tikai berniem. Ta vinai nav pirma reize, par sadu agresivo izturesanos pret berniem. Domaju ir daudzas mammas, kuras ir noklusejusas, ka vina ir izturejusies pret berniem. Mammas neklusejiet, esat modras par savu bernu drosibu un labklajibu.Un Zilite sen jau vairs nav tas darzins, kur jau nu vecaki rautos, lai tik berns tiktu uznemts tur.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 08:05

guna

Cienījamie komentētāji! Lūgums nevienu šeit publiski netiesāt un vārdā un uzvārdā nenosaukt. Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija notikušo izvērtēs un dos savu slēdzienu. Visi vārdi un uzvārdi tiks dzēsti un aizstāti ar zvaigznītēm ***.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 08:38

karuselisaizkraukle

Guna, katram ir tiesibas uz varda brivibu un savu viedokli, un sabiedribai,, un it ipasi mamminam ir tiesibas zinat par kuram audzinatajam iet runa, lai pasargatu savu bernus

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 09:04

pusprocents

Vārda brīvība portālā atrodas Gunas Mikasenolas rokās.Nepietiek ar vārdu dzēšanu,pazūd teksts ari.Viņa lemj un dara.Nāksies ziņot Dienas medijiem.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 09:16

tuntulmuntuls

Vispār ar likumu vajadzētu aizliegt sievietēm ap40 dzemdēt bērnus,jo viņas kļūst neobjektīvas un savu izlaisto mājas cariņu nu nemaz neredz,ne kāds viņš ir saskarsmē ar citiem bērniem,ne arī to,,vai viņš kādu ir spējīgs uzklausīt un dzirdēt.Mīļie vecāki-vispirms sāciet savā ģimenē bērnu audzināt,nevis izlaistu aizvest uz dārziņu,lai jau tās stulbās audzinātājas mēģina ar viņu tikt galā,un kā tik kaut kas nenotiek pēc viņa prāta,tā skrien māja,čurā gultā un kļūst neiecietīgs.Ieteikums bērnu dārza vadībai un Domei-saliekat grupiņās kameras,un tad redzēsim,kas jādara tālāk,bērns sāk rādīt savus niķus,neko neteikt,bet saukt jaukos,mīļos vecākus,lai savāc savu audzināšanas augli,ātri vien problēma tiks atrisināta.Vecāki sāks saprast,ka bērnam ir arī kaut kas jāsāk mācīt mājās,nevis lekt kā trakiem,lai tikai bērniņš neniķotos.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 11:05

karuselisaizkraukle

Sito tekstu vajag aizsutit policijai, lai sauc pie atbild'ibas tuntulmuntulu par tadiem vardiem.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 11:51

agilera40

Pilniigi piekriitu `shim komenteetaajam. Vecaaku visatlautiibai nav robezhu. Liidziiga situaacija ir Jaunjelgavas beernu daarzaa kur paars maamunju delj jau otro maaciibu gadu peec kaartas darbu ir spiestas pamest audzinaataajas. Pagaajushajaa maaciibu gadaa darbu pameta taadas audzinaataajas, kuras jau ir nostraadaajushas ar beerniem padsmit gadus. Varbuut b/d Ziiliite vadiiba aizstaaveeja savas darbinieces, tapeec tika atstaadinaata, bet Jaunjelgavaa audzinaataajaam ir jaameegjina ciiniities pashaam.
Un neaizmirstiet, ka shie beerni taalaak ies uz skolu, bet vinjus vecaaki jau ir samaitaajushi. Man ir zheel to skolotaaju, kuru klasees nonaak shaadi beerni.
Miiljie vecaaki, saaciet vainas mekleet vispirms savaa riiciibaa un ljaujiet izgliitiibas iestaadeem dariit savu darbu.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 19:05

rudi08

Lūgums visiem piebremzēt savas emocījas!!
Ir fakti un konkrēti pierādījumi, ir personu loks kurus skar tie fakti un pierādījumi, ir konkrētas institūcijas kuras tiesīgās vērtēt, dod atbildes un vērtējumus par faktiem un pierādījumiem. Pārējais ir emocījas, kuras netiks ņemtas verā nekur.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 17:58

platkaje3

Varu pievienoties katram vārdam, izņemot tēzi par sievietēm ap 40. Mana pieredze rāda, ka visbezcerīgākās ir mammas ap 20-30. Bet tas nu tā.
Mēs visi mīlam savus bērnus, bet mīlestība nedrīkst būt akla. Bērns ir jāaudzina! Kādi bērni tagad nāk bēnudārzā, arī skolā, 1. klasē - egocentriski, uzmanību tikai sev pieprasoši, rupji! Vecāki mīļie, jūsu bērnam būs jādzīvo sabiedrībā, starp cilvēkiem! Citēju frāzi no filmas - audzināt vajag!!!
Par slepenu noklausīšanos - zemiski!!! Protams, nezinu, kas tieši ierakstā dzirdams. Varbūt,varbūt, varbūt - mērķis attaisno līdzekļus. Par ko gan šaubos...
Un vēl - akmens IZM dārziņā - nespīdziniet skolotājas sievietes. Viņas ir pelnijušas pēc 25 -30 nostrādātiem darba gadiem doties izdienas pensijā. Mūsdienu pirmsskolniekus viņas nav pelnījušas!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 20:12

pamflets

Tuvu esošā pagastā,kurš sevi dēvē par Latvijas sirdi,pērn viena māmiņa,kura trešo bērnu dzemdēja neilgi pirms klimaksa,un divas jaunākas,bet ar izteikti vienādām ambicijām.Divas no tām uz to brīdi pagadta darbinieces,trešā lecīgi iedomīga direktora vietniece novada skolā bērniem ar ipašām vajadzībām,rakstīja sūdzības par vietējā bērndārza darbiniekiem,neskatoties uz to,ka viņu bērni izlaisti kā teļi pavasarī.Līdz tādai bezkaunībai kā noklausīšanās ierīces nenonāca.Tagad izlaistie bērneļi ,kuri nav radināti klausīt,mācās 1.klasē.Divi vietējā skolā un problēmas ir oj-oj kādas.Pirms klimaksa dzemdējušās mātes dēliņam pagasta peļķe bija par seklu un tas aizpeldēja dziļākos ūdeņos uz Rīgu.Tur vairāk skolu,varēs katru gadu staigāt no vienas uz otru.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 20:30

karuselisaizkraukle

Seit laikam ir cilveki, kuri neizprot lietas butibu. Berni ir dazadi,katrs ar savu raksturu, un nav nozimes vai mamminai ir 20 vai 40, sobrid ari loti daudzi ir hiperaktivi. Ka ari pieaugusie ir dazadi, tie kuri saprot sabiedribas normas un tadi kuriem vieta cietuma. Tacu ja tu esi audzinataja, vienalga skola, darzina, tev ir jaapzinas, ka berni ir dazadi, un ka tu strada bernudarza nevis cietuma, un pat tur uzraugiem ir savi noteikumi, ko drikst darit, ko ne. Nez tad jau par visam audzinatajam vecaki rakstitu sudzibas. Sitadam audzinatajam, kuras agresivi izturas pret berniem lai kadi vini butu nez pat vai ir vieta Maxima stradat, jo ari tur berni apgrozas, skiet lai iet stradat pie cukam, lai gan ari dzivniecini rupju attieksmi nav pelnijusi.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 21:44

tuntulmuntuls

Tu zoss zini,kas ir hiperaktivs-tas izsakoties latviski ļoti izlaists bērns,kuram vajag bērza dakteri,un jo ātrāk.jo labāk.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.19 03:43

pusha

tuntulmuntuls, hahaaa, Jūs kautko te stāstīsiet par audzināšanu un uzvedības normām? Nopietni? Pārejot uz "Tu" un aizvainojumiem?
Pašlaik Jūs vienīgā te neesat īsti adekvāta. Spriežot pēc Jūsu loģikas, laista pasaulē stipri pēc 40, sīne, kas 3 naktī sēž portālos lai kādu aizvainotu. Vienvādrd sakot hiperaktīva histēriķe. :D

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.19 11:04

guna

Komentāru publicēšanas noteikumi

4. staburags.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem, kā arī patur tiesības izdzēst komentārus vai ziņot par to tiesību sargājošām iestādēm, ja:

4.1. komentārs ir pretrunā ar Latvijas Republikas vai starptautiskajām tiesību normām;

4.2. komentārs ir publicēts, slēpjoties zem cita cilvēka vārda;

4.3. komentārus, kas satur ar staburags.lv nesaskaņotu reklāmu;

4.4. komentārs satur linku uz ārēju Internet resursu;

4.5. komentārs ir cilvēka godu vai cieņu aizskarošs;

4.6. komentārs ir neētisks, draudošs, aizskarošs, apmelojošs, neslavu ceļošs, neķītrs, vulgārs, pornogrāfisks, zaimojošs, rasu vai nāciju naidu veicinošs, piedauzīga rakstura (tai skaitā attēls vai video);

4.7. komentārs, nav iesniegts valsts valodā vai nodrošināts ar tulkojumu valsts valodā.

5. staburags.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentāru ievērot morāles un pieklājības normas, neaicināt uz rasu naidu un iztikt bez rupjībām.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.19 12:45

beataliepa

Guna, Vajadzēja atļaut komentēt ar FB vai Draugiem ID,tad mazāk būtu tādu pretīgu komentu no abām pusēm.Vai arī par bērniem sensitīvu rakstu vispār nevadzēja ļaut komentēt.Bet varbūt tas ir saistīts ar to ka kādai no Staburaga iet bērns tajā bērnu dārzā un tika paprasīts ļaut komentēt?

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.20 10:02

***

Man ir kauns par kolēģiem. Mums ļoti pietrūkst tādas ka Marija vadītājas. Viņas laikā tas viss tiktu atrisināts ātri un korekti.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.19 14:01

maiveta66

Skumji, skumji, skumji... Skumji, ka tik labi esam apguvuši dažādas tehnoloģijas – datorus, viedtālruņus, video iekārtas, noklausīšanās iekārtas, bet esam pilnīgi aizmirsuši, ka neskaidras vai šajā gadījumā „aizdomīgas” situācijas gadījumā NEKAVĒJOTIES tas abām pusēm ir JĀIZRUNĀ. Diemžēl izskatās, ka jēdziens „ kulturāla savstarpējā komunikācija” mūsu sabiedrībā drīz iegūs svešvārda nozīmi...

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.19 18:57

Aizkraukles novadā