Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veido nākamā gada budžetu

Aizkraukles novada pašvaldībā un tās iestādēs šomēnes sāk plānot nākamā gada budžetu. Šīgada deviņos mēnešos iekasēts par 148,9 tūkstošiem latu iedzīvotāju ienākuma nodokļa vairāk, nekā bija plānots. Tomēr jāņem vērā, ka plāns šim gadam ir mazāks, nekā tas bija 2010. gadā, kā arī ik gadu jāatmaksā ap 200 tūkstošiem latu dažādu kredītu pamatsumma un ap 100 — 125 tūkstošiem latu lieli procentu maksājumi.

Sākot no 2017. gada, kredīta  pamatsumma būs vairāk nekā 300 tūkstošu latu gadā, jo vajadzēs sākt atmaksāt “Purvciema” pārbūvei ņemto kredītu.  Pavisam pašvaldībai vēl ir jāatmaksā 5,4 miljoni latu aizdevuma. Aizkraukles novada dome nolēma Valsts kasei jau šogad atdot 113,8 tūkstošus latu aizdevuma pamatsummas, kas būtu jāmaksā nākamajā gadā, tādējādi samazinot procentu maksājumus. Tā pašvaldība ir rīkojusies arī līdz šim — ieņēmumu pārpildi izlieto kredīta pirmstermiņa atmaksai, jo nekad nevar zināt, vai kārtējā budžeta gadā izdosies iekasēt visu plānoto iedzīvotāju ienākuma nodokļa summu.

Aizkraukles novadā