Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veidojot Aizkraukles nākotni

Rīt aprit trīs gadi, kopš aizsaulē aizgāja ilggadējais Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Vilnis Plūme. Viņa darbi un ieceres tiek turpinātas ne vien domē, bet arī viņa vārdā nosauktās stipendijas veidolā.

Pateicoties pilsētas uzņēmēju un iedzīvotāju atbalstam, nu jau trīs Aizkraukles jaunieši ir guvuši iespēju studēt savā izvēlētajā profesijā, saņemot ikmēneša finansiālo atbalstu no Plūmes stipendiju fonda Aizkraukles attīstībai. Tas ik gadu finansiāli atbalsta vistalantīgākos Aizkraukles jauniešus no mazturīgām ģimenēm, kuri, lai arī pašu spēkiem iekļuvuši augstskolas budžeta grupā savā izvēlētajā profesijā, bez finansiāla atbalsta nevarētu atļauties mācības galvaspilsētā.

Stipendiju fonda divarpus gadu pastāvēšanas laikā ir saziedots jau vairāk nekā 17 tūkstošu latu, un liels nopelns ir vietējiem uzņēmējiem un privātpersonām. 2013. gadā lielākie ziedotāji ir bijuši: SIA “AKZ”, SIA “Mikas M”, Francis un Silvija Fluki no Vācijas, Džons Plūme no ASV, tomēr visbūtiskāko devumu sniegusi SIA “Pakavs”. Ikviens ziedojums — liels vai mazs — palīdz tuvoties mērķim — savākt 35 000 latu jeb tā saukto mūža stipendiju, kad ik gadu bankas procentos nopelnītie līdzekļi ļautu piešķirt vienu stipendiju 1300 latu apmērā.

“Skaidri zinu, ka es nebūtu varējusi atļauties dzīvot Rīgā un studēt Stradiņa universitātē, ja nesaņemtu šo stipendiju. Lai arī manas atzīmes, vidusskolu beidzot, bija izcilas un ļāva man iekļūt budžeta grupā, ģimene man nevarētu sniegt nepieciešamo palīdzību. Esmu ļoti pateicība par doto iespēju un ar lepnumu nesu Aizkraukles vārdu pasaulē,” saka Līva Poriete, šīgada stipendijas saņēmēja.

Līva, tāpat kā līdzšinējie stipendiāti — Jūlija, kura studē inženierzinātnes, un Edgars, kurš apgūst medicīnu, ik mēnesi saņem 130 latu stipendiju. Naudu apsaimnieko pieredzējušais Vītolu fonds.

“Šo pāris gadu laikā mēs esam izjutuši lielu aizkraukliešu atbalstu, jo ikviens saprot, ka talantīgi un izglītoti jaunieši ir Aizkraukles nākotne. Ieguldot viņos, mēs ieguldām Aizkrauklē. Papildus gandarījumam palīdzēt visiem ziedotājiem ir arī iespēja saņemt likumā paredzētās nodokļu atlaides, tas ir valstisks labā darba novērtējums,” stāsta atraitne Sarmīte Plūme.

“Mēs šogad jau otro reizi rīkojām labdarības koncertu Viļņa dzimšanas dienā un ceram šo jauko tradīciju turpināt arī nākamgad. Stipendiāti iesaistās ne vien sabiedriskajās aktivitātēs savās augstskolās, bet atrod laiku, lai tiktos arī ar Aizkraukles uzņēmējiem, pateiktos par saņemto atbalstu un mudinātu atbalstīt tur-pmāk. Viņu paldies vārdi un sasniegumi studijās ir lielākais gandarījums mums visiem,” tā Plūmes kundze.

Ziemassvētku laiks ir brīdis, kad ne vien atskatīties uz padarīto, bet arī raudzīties nākotnē, un jebkurš ziedojums Aizkraukles jauniešu izglītībai ir kopīgs ieguldījums visas pilsētas nākotnē. Vairāk par stipendiju un to, kā ziedot, apmeklējot www.draugiem.lv/stipen-dija. />

Aizkraukles novadā