Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veterāniem būs savs karogs

Aizkrauklē notika zemessardzes 55. Aizkraukles bataljona veterānu apvienības komandējošā sastāva sapulce, kurā apvienības priekšniece Zigfrīda Ozoliņa no Neretas informēja par Latvijas Zemessardzes veterānu padomes pieņemtajiem lēmumiem. 

Zemessardzes veterānu padomi veido Latvijas veterānu apvienību priekšnieki, un Zigfrīda Ozoliņa ir arī padomes sekretāre.

Padome nolēma nākamgad Likteņdārzā Koknesē iestādīt vienu ozolu, ziedojot 50 latu. Aizkraukles nodaļas veterāni iecerējuši arī vienu dienu strādāt talkā Likteņdārzā. 

Padome izveidoja delegāciju vizītei pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa, lai apspriestu sasāpējušus jautājumus, saistītus ar valsts aizsardzību. Vizītes datumu  noteiks Valsts kanceleja. Bet šodien, 15. novembrī, visi 20 veterānu padomes locekļi ir uzaicināti tikties ar aizsardzības ministru Arti Pabriku un NBS komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi Rīgā, Kara muzejā.

Bataljoniem ir savi karogi, taču veterānu apvienībām to nav, tādēļ nolemts izstrādāt savu karogu standartu. Plānots, ka apvienību karogos iekļaus kopīgu simbolu un katrai apvienībai atšķirīgo. Aizkraukles veterānu apvienība savu vizuālo variantu jau ir izstrādājusi, to izskatīs un savu atzinumu dos Aizsardzības ministrijas heraldikas komisija. Tā ir jau apstiprinājusi veterānu goda zīmes variantu — plānots, ka pirmās goda zīmes par aktīvu darbu veterāniem piešķirs nākamgad.

Pēc Zigfrīdas Ozoliņas ierosinājuma Latvijas zemessardzes veterāniem tagad ir sava devīze, kura viņai ienākusi prātā, Neretā rīkojot jaunsargu nometni: “No pagātnes caur šodienu uz rītdienu tēvuzemi nosargāt!”. Devīzi apstiprināja veterānu konferencē. “Pagātne — tie esam mēs, veterāni, tagadne — tie ir zemessargi, bet nākotne — jaunsargi,” saka devīzes autore.

Aizkrauklē 2. decembrī plānots rīkot 55. Aizkraukles bataljona veterānu apvienības sapulci, kurā izvērtēs līdzšinējo darbību un ieskicēs nākotnes ieceres. Pašlaik apvienībā ir 19 veterānu.

Arī nākamgad ir iecerēts turpināt bataljona vēstures izpēti, rīkot veterānu un jaunsargu nometni, kas būs jau trešā. “Ar savu piemēru mēs, lai gan esam pensijā, gribam iedvesmot jaunsargus. Mūsu mērķis ir papildināt ne tikai jaunsargu, bet arī zemessargu rindas,” saka Zigfrīda Ozoliņa.

Aizkraukles novadā