Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Virši-A” nodokļos samaksā 18,4 miljonus eiro

Lielākais pašmāju degvielas tirgotājs AS “Virši-A” svinīgajā Valsts ieņēmumu dienesta rīkotajā apbalvošanas pasā­kumā saņēma balvu kā 2016. gada lielākais nodokļu maksātājs Zemgales Plānošanas reģionā lielo nodokļu maksātāju (komercsabiedrību) grupā.

Pērn uzņēmums nodokļos samaksājis vairāk nekā 18,4 miljonus eiro. AS “Virši-A” valdes loceklis Jānis Priedītis atzīst, ka viena no galvenajām uzņēmuma darbības prioritātēm ir godprātīga konkurence, darbinieku labklājība un patriotiska attieksme pret valsti. “Savu pārliecību dzīvē pierādām, pirmkārt, maksājot  valstij nodokļus. Pēdējo divu gadu laikā uzņēmums izstrādājis un īsteno veiksmīgu attīstības stratēģiju, kā rezultātā mūsu tīklā ir jau 54 stacijas, uzņēmuma degvielas mazumtirdzniecības apgrozījums pērn ir pieaudzis par 28%, savukārt darbinieku skaits — par 8%,” stāsta Jānis Priedītis.

AS “Virši-A”, lielākais pašmāju degvielas tirgotājs ar lielāko staciju pārklājumu, strauji attīstās visā Latvijā. No 54 degvielas uzpildes stacijām 50 ir pilna servisa, un tajās strādā vairāk nekā 400 darbinieku visos Latvijas reģionos. Viens no uzņēmuma stratēģiskajiem mērķiem ir nostiprināt pozīcijas arī Rīgā un tās apkārtnē.

Pasniegtā balva — simbolisks plaukstošs koks — ir iekšējās izaugsmes un dzīvības simbols. Lai augtu, tam vajadzīgas dziļas saknes un zemes spēks, bet, lai vairotu savu varenumu,  nepieciešama vēlme un spēja tiekties pret debesīm un augstākiem mērķiem. Koks ir izvēlēts kā sekmīgas uzņēmējdarbības un ilgtspējīgas tautsaimniecības simbols, kas iezīmē ceļu no jaunas biznesa idejas rašanās brīdim līdz tās sekmīgai īstenošanai un attīstībai. Jānis Priedītis dāvanu kastītē saņēma arī oša stādu kā nākotnes izaugsmes simbolu. Uzņēmuma komanda osi plāno iestādīt  Likteņdārzā, lai tas kalpotu kā simbols gan uzņēmuma, gan Latvijas nākotnei, kā arī būtu daļa no kopīgās dāvanas Latvijai 100. dzimšanas dienā.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola pasākumā atzina, ka ikviens nodokļos samaksātais eiro ir nozīmīgs, jo tā valsts nodrošina būtiskākās funkcijas saviem iedzīvotājiem. “Godīgi strādājot, godīgi pelnot un godīgi maksājot nodokļus, mēs palīdzam sev un savai valstij — nodrošinām izglītību saviem bērniem un pensijas mūsu vecākiem, veidojam sakoptu un skaistu vidi sev visapkārt,” viņa sacīja.
VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule uzsvēra, ka uzņēmumi ar lielo nodokļu maksātāju statusu ir nodrošinājuši vairāk nekā 90% no kopējiem uzņēmējdarbības nodokļu ieņēmumiem un lielo nodokļu maksātāju kopējā valsts budžetā iemaksātā summa ir 6,6 miljardi eiro.

Aizkraukles novadā