Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vīru koris “Staburags” svinēs 50 gadu jubileju

Apmēram pēc mēneša, sestdien, 21. oktobrī.  Aizkraukles pilsētas kultūras namā notiks Aizkraukles vīru kora “Staburags” jubilejas pasākums.

Ir tādi ļaudis, kuri spēj un grib savā dzīvē darīt kaut ko vairāk kā katra “ego” pieprasa, vairāk kā ikdienas pienākumi vai profesija liek. Tie ir ļaudis, kuri dzied, dejo un spēlē. Kuri uztur tautas gara un dvēseles pārmantojamību paaudzēs. Mūsu novadā vīru koris “Staburags” ir īpašs kolektīvs, kuram ir savas tradīcijas un kopīga ideja par to spēku, ko spēj paveikt dziesma. Kora diriģentes Māras Batragas  ieguldījums kora dziedāšanas tradīciju attīstībā ir nenovērtējams un viņas profesionālās un cilvēciskās īpašības ir kora ilggadējās pastāvēšanas pamats. Viņu varam raksturot kā cēlu un stipra gara cilvēku, kurš saredz ceļu, pa kuru aiz sevis vest citus.

Aizkraukles Tautas vīru kori “Staburags” diriģente Māra Batraga vada no 1975. gada un jau pirmssākumos ar Māras atnākšanu koris piedzīvo mākslinieciskā līmeņa strauju celšanos. 1977.gadā korim piešķir Tautas vīru kora nosaukumu. 2017.gadā koris svinēs savas pastāvēšanas 50 gadus, no tiem 43 gadus kori radoši un veiksmīgi vada Māra Batraga. Šobrīd otrs diriģents ir Ainārs Mēness un koncertmeistare — Inga Strazdiņa. Koris savas pastāvēšanas laikā ir bijis visu Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku dalībnieks, sniedzis koncertus Sanktpēterburgā, Maskavā, Kronštatē, Tallinā, Hijumā un Saremā salās Igaunijā, Lietuvā, Gruzijā, Moldovā, Austrijā, Armēnijā, Melnās jūras piekrastē, Rumānijā, Bulgārijā, Vācijā, Holandē un citur. Katru gadu koris sniedz līdz 20 koncertiem Latvijā un ārpus tās robežām.

Diriģenta ieguldījums ir nenovērtējami liels, lai noturētu dzīvu tieši vīru kora tradīciju pusgadsimta garumā. Latvijā ir tikai  nedaudz vairāk par 20 vīru koriem, turpretī jauktie kori ap 245, sieviešu kori tuvu pie 80, senioru kori ap 40.

Uz kolektīva jubilejas pasākumu 21.oktobrī  aicināti kora bijušie dziedātāji, atbalstītāji un draugi.

Jubilejas gadā varam novēlēt, lai mazskaitlīgajā vīru koru sarakstā Latvijā nekad neizzūd “Staburaga” vārds.

Aizkraukles novadā