Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visvairāk konsultē civiltiesībās

No 16. līdz 20. martam norisinās gadskārtējā Advokatūras nedēļa, kuras laikā zvērināti advokāti un zvērinātu advokātu palīgi sniedz iedzīvotājiem bezmaksas juridiskās konsultācijas dažādās tiesību nozarēs visā Latvijā. Aizkrauklē konsultācijas sniedza advokāts Juris Zēģele.

Aizkrauklē juridiskos pakalpojumus iedzīvotājiem sniedz seši zvērināti advokāti,  taču Advokatūras nedēļā bezmaksas juridiskās konsultācijas piedāvāja tikai individuāli praktizējošs zvērināts advokāts Juris Zēģele. Viņš stāsta, ka iedzīvotāju interese par juridiskajām konsultācijām vakar bija krietni lielāka nekā iepriekšējā reizē, kad advokāts apmeklētājus bez maksas pieņēma saistībā ar valsts svētkiem: “Visvairāk konsultāciju sniedzu civiltiesībās, jo šajā tiesību nozarē atšķirībā no krimināltiesībām valsts apmaksātas jurista konsultācijas cilvēks tikpat kā nevar saņemt. Savus klientus nosacīti dalu divās grupās — vieni pie manis ir bijuši jau iepriekš, taču, tā kā visi likumā paredzētie termiņi ir pagājuši, klientam palīdzēt vairs nav iespējams, tomēr viņš vēršas pēc palīdzības atkārtoti cerībā, ka ir kaut kas  mainījies. Otra daļa, un tādi apmeklētāji bija lielākoties arī vakar, — cilvēki, kuri līdzekļu trūkuma dēļ nevar atļauties juridiskus maksas pakalpojumus. Advokatūras nedēļas laikā bezmaksas juridiskās konsultācijas piedāvāju jau vairākus gadus un atzīstu, ka cilvēkiem tas ir vajadzīgs.”

Latvijā Advokatūras nedēļa norisinās jau sesto gadu, arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, visu nedēļu iedzīvotāji var saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas dažādu tiesību nozarēs. Tiesa gan, lielākoties šī iespēja nodrošināta Rīgā, dažādos zvērinātu advokātu birojos un prakses vietās, kas atrodamas mājaslapā www.advokatura.lv, īpaši Advokatūras nedēļai izveidotā sadaļā.

Aizkraukles novadā