Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursā "SUNS UN KAĶE" aizkrauklieši iegūst pirmo vietu

Raiņa muzejs "Jasmuiža” šogad rīkoja vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursu "SUNS UN KAĶE" bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem.  Konkursa uzdevums bija izveidot vizuāli plastiskās mākslas darbu brīvi izvēlētam Raiņa lugas „Suns un kaķe” vai „Mušu ķēniņš” tēlam - informē Solvita Brūvere, Raiņa un Aspazijas muzeja vadītājas vietniece. Konkursā piedalījās arī Aizkraukles mākslas skolas audzēkņi.

Konkursam tika iesūtīti 74 darbi no visas Latvijas. Konkursam iesūtītie darbi darināti no dažādiem materiāliem: māla, stikla, papīra, kartona, koka, auduma, plastikas. Lielākā daļa darbu bija veltīti lugai „Suns un kaķe”.

Darbus izvērtēja žūrija, kuras sastāvā bija vizuālās mākslas skolotāja Marianna Abricka, keramiķis Raivo Andersons, Aizkalnes Tautas nama vadītāja Māra Rožinska, Raiņa un Aspazijas muzeja vadītājas vietniece Solvita Brūvere.  Žūrija piešķīra pirmās trīs vietas divās vecuma grupās, kā arī trīs Atzinības rakstus un divas speciālbalvas.

Vecuma grupā no 10 līdz 12 gadiem 1. vietā -  Aizkraukles mākslas skolas 4. un 5. klases audzēkņu kolektīvs: Alise Arpa, Paula Brovacka, Madlēna Keiša, Enia Malofejeva, Gundega Sergeviča, Aleksandra Strazdiņa, Linda Vanaga, Amanda Zvilna, Merilina Gaile, Paula Antonija Jefremenko, Viktorija Kameņeckiha, Paula Kokina, Svetlana Mališeva, Beatrise Izabella Menuhova, Vladislavs Savka, Daniels Dāvis Keļmanis, Viktorija Laimiņa, Luīze Špundzāne, Treisija Tifānija Tukre, Sindija Varakāja, Ilva Šmite, Krišjānis Žurevskis, pedagoģe Ingūna Skuja; audzēkņi gatavoja lugas „Suns un kaķe” spēļu maskas.

Konkursa godalgotie darbi tiks eksponēti izstādē „Suns un kaķe”, kura no 29. aprīļa līdz 31. oktobrim būs skatāma Raiņa muzejā "Jasmuiža".

Visi konkursa dalībnieki ar skolotājiem, vecākiem vai vecvecākiem, draugiem aicināti uz konkursa noslēguma apbalvošanas pasākumu un izstādes „Suns un kaķe” atklāšanu 29. aprīlī plkst. 11.45 Raiņa muzejā „Jasmuiža” un plkst. 13.00 uz Valmieras drāmas teātra izrādi „Bērns vārdā Rainis” Aizkalnes Tautas namā.

Konkursa balvu sponsori ir keramiķi Edvīns Vincevičs, Raivo Andersons, Aivars un Vēsmai Ušpeļi, SIA „SALANG-P” un Gunārs Svilāns.

Aizkraukles novadā