Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē zinošākā ir Aizkraukles novada ģimnāzijas 9.b klase, bet skolēnu vidū — Ilva Viļuma no Skrīveriem 4

Laikraksta “Diena” rīkotajā konkursā devīto klašu skolēniem “Kas notiek?” šogad piedalījās 10 340 devīto klašu skolēnu no 458 Latvijas skolām. Arī šogad ar prieku varam paziņot, ka konkurss pierāda –  9. klašu skolēni ir aktīva, zinoša sabiedrības daļa, kura seko līdzi svarīgajam Latvijā un pasaulē.

Zinošākās klases ir: Kurzemē – Ventspils 1. ģimnāzijas 9.a klase, Latgalē – Rožupes  pamatskolas 9. klase, Rīgā – Rīgas 49. vidusskolas 9.a klase, Vidzemē – Smiltenes Centra vidusskolas 9. b klase un Zemgalē – Aizkraukles novada ģimnāzijas 9.b klase.

Šā gada konkursā zinošākie skolēni ir: Kurzemē – Marta Zūzane no  J. Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas 9.a klases, Latgalē – Jānis Kokins no Riebiņu vidusskolas 9. klases, Rīgā – Līvija Bārdiņa no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 9.c klases, Vidzemē – Artis Krists Mednis no Rencēnu pamatskolas  9. klases, Zemgalē – Ilva Viļuma no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas  9.b klases.

103 uzvarētāji 14. novembrī aicināti svinēt uzvarētāju dienu Rīgā, tās ietvaros plānota vizīte pie Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa, savukārt svinīgā uzvarētāju apbalvošana notiks nesen atjaunotajā koncertzālē “Rīga”.

Šogad pirmo reizi konkursa vēsturē jautājumi tika uzdoti interneta televīzijā Lattelecom.tv, un konkursa vadītāju lomās iejūtās populārās grupas “Musiqq” mūziķi Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris. Šodien laikrakstā “Diena” un www.diena.lv/kas-notiek paziņojam pareizās atbildes uz konkursa jautājumiem, savukārt konkursa raidījumu vēl arvien ir iespējams noskatīties Lattelecom.tv video nomā bez maksas. Ikviens aicināts skatīties raidījumu un salīdzināt savas atbildes ar pareizajām.

Konkursa “Kas notiek?”mērķis ir veicināt jauniešu interesi par pēdējā gada politiskajiem, sabiedriskajiem, kultūras, sporta un citiem notikumiem Latvijā un pasaulē. Konkurss ir individuāla spēku pārbaude vienā kārtā, kurā katrs jaunietis var pārbaudīt savas zināšanas un atmiņu. 15 gadu laikā savas zināšanas konkursā “Kas notiek?” ir pārbaudījuši vairāk nekā 360 000 Latvijas skolu 9. klašu skolēnu.

Komentāri 4

aizīte

Malači 9b, paldies! Jūs esat labākie,paldies skolotājai G.Elksnei un pārējiem ANĢ skolotājiem!

pirms 4 gadiem, 2014.11.10 08:55

Aizkraukles novadā