Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziedosim kaut nelielu summu!

Sadarbībā ar ziedot.lv pirmo reizi Latvijā īpašā akcijā tiek vākti ziedojumi Viļņa Plūmes stipendiju fondam Aizkraukles talantīgo jauniešu atbal­stam.

Plūmju ģimenes pārstāvis Māris Plūme informē, ka aizkrauklieši aicināti līdz 17. maijam ziedot kaut nelielu summu stipendijai, un jaunieši 17. maijā pateicībā par saziedoto starptautiskajā “Lattelecom” Rīgas maratonā pa visiem centīsies noskriet 202 kilometrus. “Ļoti gribētos ziedojumos savākt desmitreiz lielāku summu par skaitli 202 — ap 2020 eiro,” viņš saka.

Ziedot var pavisam vienkārši — Māris Plūme ziedot.lv portālā ir izveidojis īpašu sadaļu www.ziedot.lv/6791, kuru atverot var ziedot ar internetbankas vai maksājumu kartes starpniecību. Lai ziedojums sasniegtu īsto adresātu, jāizmanto tieši šī adrese. Līdz 13. maijam astoņi fonda atbalstītāji kopā bija saziedojuši 136 eiro, tajā skaitā ir arī fonda ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. Savukārt līdz 14. maija pēcpusdienai 11 cilvēki saziedojuši 226 eiro. Ziedotāji, ja vēlas, var palikt anonīmi.

Jaunieši maratona dienā būs tēr­pti krekliņos ar V. Plūmes stipendiju fonda logo un mājaslapas adresi, uzraksts uz tiem aicinās ziedot stipendiju fondam.

“Lattelecom” maratonam gatavojas Aizkraukles jaunieši Ieva Juškeviča, Kristiāna Enija Birne, Kristaps Deinis, Jānis Ozols, Valts Benjavs, Sergejs Trokmanis un Jānis Zālītis, kuriem skrējienā pievienosies līdzšinējie V. Plūmes fonda stipendiāti Jūlija Šapolovska, Edgars Prozorovskis, Līva Poriete un Gunārs Svenčs. Skrējienā piedalīsies arī ģimenes pārstāvji Baiba Plūme, Artūrs Plūme, Māris Plūme un Normunds Juraševskis. Komandas dalībnieki cītīgi trenējas, lai varētu pieveikt garo distanci. Māris Plūme informē, ka apmēram puse komandas centīsies pieveikt 21,097 kilometrus garo pusmaratona distanci, tajā skaitā arī viņš, trīs skrējēji dosies 10 kilometru, bet pieci — piecu kiometru distancē.

“Es, tāpat kā mana māsa un vēl pieci komandas skrējēji, esmu pieteicies pusmaratona distancei,” stāsta Māris Plūme. “Līdz šim garākā distance, ko jebkad esmu skrējis sacensībās, ir pieci kilometri, tāpēc man šis būs nopietns izaicinājums. Bet kopš rudens esmu sistemātiski trenējies, un tas dod cerību, ka finišu sasniegšu.”

Tā kā aizkrauklieši ir pirmie, kas “Lattelecom” Rīgas maratonā palīdzēs vākt līdzekļus labdarībai, maratona rīkotāji ir devuši iespēju komandai startēt bez dalības maksas.

Iecerēts, ka portālā www.ziedot.lv līdzekļi tiks vākti līdz 17. maijam, bet, ja projekts būs sekmīgs un izdosies savākt summu, kas lielāka par noskrieto kilometru skaitu, iespējams, līdzīga ziedojumu vākšanas akcija tiks atkārtota vēl kādu reizi.
Plašāka informācija par komandu un atbalstīšanas iespējām lasāma  www.stipendija.plume.lv.

Aizkraukles novadā