Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zirgs vienmēr liek būt formā

Pēc gandrīz diviem desmitiem gadu, ko pavadījis SIA “Nelss” direktora amatā, Roberts Jakubovskis nav pametis darbu kokapstrādē. Šobrīd viņš ir dēlam piederošā uzņēmuma valdē, tomēr kopā ar sievu daudz laika atlicina arī senlolotam sapnim — zirgiem. Šo gudro, spēcīgo dzīvnieku dabu iepazinis vēl bērna gados. Pirms nedaudz vairāk kā pieciem gadiem  beidzot atgriezies pie domas par savu zirgu audzēšanu. Aplokā pie privātmājas šobrīd ir četri — trīs gadus vecais Haribo, Samanta, vecākais zirgs — ķēve Sajūta un ponijs.

Viena no pagaidām retajām reizēm, kad par Roberta aizraušanos uzzināja plašāks cilvēku loks, bija Aizkraukles novada svētkos, kad viņš  svētku viesus aicināja vizināties pajūgā. Iepazīstinot ar zirgu radurakstiem, viņu saimnieks stāsta, ka vecākais dzīvnieks — Sajūta — ir Latvijas braucamā zirga šķirnes pārstāve. Savukārt Haribo tēvs ir viens no pēdējiem, nu jau likvidētā Kokneses novada staļļa iemītnieks Traķēnes šķirnes pārstāvis Hasans. Samantas tēvs ir Sidrabs no Balvu puses, un abi vecāki ir Latvijas braucamā zirga šķirnes pārstāvji. Aplokā mazbērnu un gados jaunāko ciemiņu priekam mīt arī dābolains ponijs.

Interviju ar Robertu Jakubovski lasiet "Staburaga" 16. oktobra numurā.

Aizkraukles novadā