Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles pašvaldība aicina saskaņot kafejnīcu vasaras āra terašu izvietošanu

“Lokāls picērija #palete” reklamē, ka atvērta āra kafejnīca jeb vasaras dārzs. Terase apmeklētājiem atvērta arī kafejnīcā “AK Gardumi”. Diemžēl “Lokāls picērija #palete” savu darbību nav saskaņojis ar daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem — picērija atrodas mājas pirmajā stāvā. 

Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Kaspars Sniedzītis informē, ka “Lokāls picērija #palete” ir iesniedzis domē iesniegumu, kurā lūdz saskaņot savu darbību āra terasē, tas vēl tiks izvērtēts. Iesniegums saņemts arī no kafejnīcas “AK Gardumi” — šis gadījums ir atšķirīgs, jo āra terase izbūvēta kopā ar kafejnīcu un terase vasaras sezonā iepriekš tika izmantota jau kafejnīcas “Solo” darbības laikā.

Aizkraukles novada pašvaldības mājaslapā publicēta informācija, ka, sākoties siltajam laikam, novērojams, ka arī Aizkrauklē esošās kafejnīcas sāk piedāvāt saviem apmeklētājiem iespēju maltīti baudīt āra kafejnīcās — terasēs. 

Pašvaldība informē: “Aizkraukles novada pašvaldība atzinīgi novērtē uzņēmēju radošo izdomu un darbību, taču vienlaikus atgādina, ka kafejnīcas vasaras terases pakalpojumi ir pieskaitāmi ielu tirdzniecībai, un šo komercdarbību regulē MK noteikumi nr. 440 “Noteikumi par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību” (12.05.2010.). Tas nozīmē, ka visi nepieciešamie saskaņojumi ir iegūstami vietējā pašvaldībā.Aizkraukles novadā šo pakalpojumu sniegšanu regulē 2011. gada 28. jūlija domes sēdē pieņemtie saistošie noteikumi nr. 2011/6 “Par ielu tirdzniecību un tirgus statusa piešķiršanas kārtību Aizkraukles novadā”. Ja āra kafejnīcā plānots tirgot arī alkoholu, tad to regulē 2013. gada 30. maija domes sēdē pieņemtie saistošie noteikumi nr. 2013/5 “Par alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību novietnēs Aizkraukles novadā”.Abos gadījumos komersantam Aizkraukles novada Valsts un pašvaldības vienotajā Klientu apkalpošanas centrā (Lāčplēša ielā 1, Aizkrauklē) jāiesniedz iesniegums, klāt pievienojot nepieciešamos dokumentus saskaņojuma saņemšanai. Ja kafejnīcas telpas atrodas daudzdzīvokļu mājā, tad saskaņojums nepieciešams arī ar mājas dzīvokļu īpašniekiem.Lai nerastos nekorekta komercprakse, Aizkraukles novada pašvaldības policija veiks pārbaudi Aizkrauklē esošajās āra terasēs, lai pārliecinātos, ka uzņēmējs ir veicis visas nepieciešamās darbības godīgas konkurences veicināšanai.”

Novadu ziņas