Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles pašvaldība lūgs detalizētus skaidrojumus par plastmasas ražotni 3

"Ņemot vērā izskanējušo informāciju saistībā ar plānoto plastmasas pārstrādes ražotni, pašvaldība ir nolēmusi lūgt uzņēmumam “DNS processing” un Madonas reģionālās vides pārvaldei sniegt detalizētus paskaidrojumus. Līdz brīdim, kamēr pašvaldībai nebūs pārliecības par pārstrādes līnijas nekaitīgumu videi un iedzīvotājiem, tā neuzskata par iespējamu procesa turpmāko virzību Aizkraukles novadā!" vēsta Aizkraukles novada pašvaldības paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Šāds paziņojums pašvaldības mājaslapā parādījās pēc tam, kad portālā www.staburags.lv tika publicēts profesora Ivara Kalviņa viedoklis par Aizkrauklē plānoto plastmasas ražotni.

***

Aizkrauklieša Jura Puriņa komentāri Facebook:

Jūs esat atļāvuši rīkot plastmasas dedzinātavu pilsētas centrā? Jūs ko tur, domē, driģenes esat saēdušies? Kāda "uzņēmējdarbības veicināšana", kas par murgiem? Kaut viens no cienītajiem deputātiem sev ir pajautājis, kam zviedram nekurienes vidū kas tāds? Labdari baigie, ar bankām nepietiek? Tādēļ, ka varēs netraucēti pied*** ar degošas plastmasas smaku un putekļiem? Gribat, lai pilsētā logus vairs nevar vērt vaļā? Varbūt domes sēdes laikā vestibilā sadedziniet pāris plastmasas gabalus, lai saprastu, pat ko ir runa? Man, SAF strādājot, aizdegās (nesadega, nodzēsu) tikai viens dienas gaismas korpuss, smirdoņu mēnešiem varēja just, kur nu vēl nenormālie kvēpi visur, to Jūs vēlat Aizkrauklei?

Mazliet paturpinot par plastmasas pārstrādes cehu Aizkrauklē:

1. Te un arī tuvumā nav nepieciešamo izejvielu.

2. Te un arī tuvumā nav realizācijas iespēju.

3. Patiesībā te īsti nav arī darbaspēka, ņemot vērā, ka te ir Jeld-Wen, AKZ, Pļaviņu HES un novada centrs, kuram ir gana laba satiksme ar Rīgu.

4. Arī pievedceļi nav ideāli, dzelzceļa stacijā nav kravas platformu, un pilsēta atrodas gabaliņu no "vecās" D-pils šosejas.

Kas tad te ir:

1. Bijušās VEF teritorijas Rīgā sēdošo prihvatizētāju vēlme beidzot izīrēt "mirušo" teritoriju vienalga kam;

2. Acīmredzot viegli ietekmējama dome, kura nepārzina ekonomikas pamatus un nesatraucas par pilsētas nākotni;

3. Kā jau visur Latvijas teritorijā - iespēja "sakārtot" dabas nodokli un droši vien - arī nepieciešamās atļaujas.

Labprāt gribētu dzirdēt šeit, iespējams, neminētus argumentus, kāpēc šādu cehu būtu jāatver tieši šeit. Vienīgi esiet, lūdzu, tik laipni, un aiztaupiet tādas muļķības kā "uzņēmējdarbības atbalsts", lūdzu, ekonomiski pamatotus viedokļus!

Citu komentētāju viedokļi Facebook 

Signe Muceniece

Laba ziņa, cerams, ka pārbaude būs vairāk jēgpilna, mazāk formāla. Arī satraucos par plastmasas pārstrādes rūpnīcu Aizkrauklē. Esmu redzējusi daudzus projektus, kur sola vienu, visi papīri tīri, bet dzīvē tā nenotiek — filtri nestrādā, ventilatorus nedarbina, jo patērē daudz enerģijas, kā rezultātā videi tiek nodarīts milzīgs kaitējums. Bet, kad process jau notiek, ej nu pierādi, ka smird, ka kaitīgi, ka piesārņojums un ka kaut kas netiek darīts pareizi.

Nešaubos, ka plastmasa ir jāpārstrādā. Tikai jautājums, kāpēc zviedri tik naski to plastmasu grib pārstrādāt kur citur, ne pie sevis. Un mēs, skatoties īstermiņā, protams, iegūstam - uzņēmējdarbība, nodokļi, darbavietas. Bet vai ir ietekmes uz vidi novērtējums??? Ietekmes uz iedzīvotāju veselību?

Vai pārstrāde, kas ir potenciāli bīstama iedzīvotājiem, tiešām jāparedz tik tuvu dzīvojamai zonai, bērnudārzam, skolai?

Валерий Игоревич

Uzskatu, ka pašvaldības mājas lapā jābūt pilnai informācijai — gan tehniskai, gan visiem aprēķiniem — ko tas dos novadam  un ko mēs varam zaudēt tehnogēnas katastrofas gadījumā, gan neatkarīgo  ekspertus atzinumiem, un obligāti — šis jautājums jārisina publiskā veidā, ņemot vērā arī iedzīvotāju viedokļus... Te nav nekādas politikas... Arī zemnieki, uzņēmēji un pārējie lai padomā, cik būs vērta viņu produkcija un zeme, ja šeit būs "B klases bīstamības uzņēmums"...

Liga Ruzane-Jakovleva

Paldies! :) Augstu vērtēju Aizkraukles novada domes pārliecinošo atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai novadā, taču šādas pārstrādes līnijas izveide mūsu pilsētā patiesi prasa smalku, padziļinātu izpēti. Lūdzu, turpiniet informēt sabiedrību, un lai izdodas gūt pārliecību, ka sākotnējie un arī turpmākie procesi šī uzņēmuma darbībā būs saprotami un droši mums visiem!

Ingrida Sa

Mana ģimene ir īsts piemērs vienai no kaitīgām Aizkraukles rūpnīcām — bijām spiesti pārvākties dzīvot citur, jo dēls gada laika saslima ar astmu.


Komentāri 3

artists30

Ieteiktu Staburags žurnālistiem vel pašiverēt pa Jura Puriņa Facebook profilu,jums tur pietiktu tēmas pus gadam ko rakstīt.
Ko varu teikt par pašu Juri. No malas skatoties,jūs izskatāties kā mazs aizvainots bērns,kam laukumiņā atņēma konfekti,un tagad bubinat cik vis ir slikti.
Jūsu gadījumā sanāk esat apvainojies ka nestrādājat vairs pašvaldība ja?
Saprotu sāpe liela,bijāt tak Izpilddirektors. Vis bija ideāla kārtība jūsu laikos. A tagad. Ai cik sāpīgi.
Kā tirgus bāba.

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.29 18:26

maris06

Vai tad cilvēki ir tik lētticīgi un domā joprojām, kā padomju gados, kad cēla visādas ražotnes un nedomāja par sekām, kādas tas var atstāt uz cilvēkiem?
Tak johaidi, lai nodotu būvi ekspluatācijā ir jāievēro entie būvnormatīvi un citi papīri, lai pēc tam būvi pieņemtu ekspluatācijā. Un tas ir 21. gadsimts, kurā noteikti vairāk tiek domāts par "zaļo vidi", un mūsdienu tehnoloģijas to spēj dot!

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.30 23:09

faktins

Ar to arī apsveicam.Tiešām nožēlojami, jo nepilda neko no saviem solījumiem.Būs vēl izdomājuši, ka vajag ilgāk padomāt.

pirms 4 mēnešiem, 2019.04.03 23:09

Novadu ziņas