Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles reģionā maza atsaucība

Jau rakstījām, ka pagājušā gada nogalē Latvijas Universitāte profesora Andreja Ērgļa vadībā sāka pētījumu par sirds un asinsvadu slimību riska faktoru izplatību Latvijā.

Pētījumā iekļauti 6000 cilvēki no visas Latvijas, arī no Aizkraukles reģiona. Intervētāji dodas pie šiem konkrētajiem cilvēkiem (uz mājām vai jebkurā cilvēkam ērtā vietā) ar lūgumu atbildēt uz aptuveni 150 jautājumiem par veselību, pašsajūtu, dzīvesveidu, iedzimtību. Pēc intervijas pētījuma dalībniekiem ir iespēja bez maksas veikt asins analīzes holesterīna un glikozes līmeņa noteikšanai asinīs, kā arī arteriālā asinsspiediena mērījumus. Ticamu rezultātu iegūšanai ir svarīgi, lai ikviens pētījumā iekļautais Latvijas iedzīvotājs piedalītos intervijā.

Aizkraukles reģionā (Aizkraukles, Jaunjelgavas, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru novadā) atlasīti pavisam 113 respondenti, no kuriem līdz šim intervijas snieguši 27 cilvēki, bet ļoti daudzi atteikušies no piedalīšanās. Šobrīd vēl 42 respondenti saņēmuši uzaicinājumu piedalīties.

Novadu ziņas