Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles slimnīcai būs pirmais — zemākais — līmenis

Veselības ministrija saistībā ar strukturālajām reformām paredzējusi, ka nākotnē slimnīcas varētu iedalīt piecos līmeņos atkarībā no speciālistu skaita, sniegtajiem pakalpojumiem, aprīkojuma un citiem kritērijiem. SIA “Aizkraukles slimnīca” pēc pēdējām reformām varētu darboties kā pirmā — zemākā — līmeņa slimnīca, nodrošinot darbību divos obligātajos profilos, — terapijā un hronisko pacientu aprūpē.

Patlaban augstākais slimnīcu pakalpojumu līmenis ir ceturtais un trešais, šīs slimnīcas plānots pārdēvēt par piektā un ceturtā līmeņa slimnīcām, savukārt pirmā un otrā līmeņa slimnīcas paredzēts sadalīt trīs jaunos līmeņos, no kuriem trešais būs augstākais, bet pirmais — zemākais.

Pirmā līmeņa slimnīcā 24 stundas diennaktī neatliekamās medicīniskas palīdzības sniegšanai jānodrošina viens speciālists — internists. Papildus šī līmeņa slimnīcām iespējama pacienta novērošana observācijas gultā līdz četrām stundām, lai veiktu diagnostiku un novērtētu pacienta veselību.

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 13. februāra numurā.

Novadu ziņas