Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles un Skrīveru skolēni fizikas konkursa “Eksperiments” pusfinālā

“Latvenergo” koncerna fizikas erudīcijas konkursa “Eksperiments” Zemgales pusfinālā tikās spēcīgākās reģiona komandas no Aizkraukles novada ģimnāzijas, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Dobeles Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Viesītes vidusskolas. Spraigā sacensībā visas komandas uzrādīja augstus rezultātus, tomēr priekšgalā kā zinošākā izvirzījās un ceļazīmi uz fināla spēli televīzijas kanālā LNT izcīnīja Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda “Magnētiskais fokuss” ar skolotāju konsultanti Baibu Daģi.

Pusfināla posmā jaunieši tikās klātienē, lai veiktu vairākus praktiskus un ar reālo dzīvi saistītus uzdevumus, kuru izpildei nepieciešamas spēcīgas zināšanas fizikā par elektrisko ķēžu slēgšanu, siltuma bilances vienādojumu, lēcas formulu un citiem fizikas tematiem. Dalībnieku sniegumu vērtēja pieredzējuši fiziķi – Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes asoc. prof. Sandris Lācis, AS “Sadales tīkls” Inspekcijas un darba aizsardzības funkcijas inženierinspektors Elmārs Korotkovs, “Latvenergo” fizikas portāla “FIZMIX” projektu vadītājs Kārlis Kravis, kā arī fizikas skolotājs un “Eksperiments” eksperts Raitis Streičs.

Pusfināla kārtā komanda “Magnētiskais fokuss” no Jelgavas Valsts ģimnāzijas nopelnīja 32 punktus, komanda “RE KĀ” no Aizkraukles novada ģimnāzijas - 26 punktus, “GOLF BOYS” no Viesītes vidusskolas - 23 punktus, “LRAAA” no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas - 19 punktus, bet “Haroni” no Dobeles Valsts ģimnāzijas -  16 punktus. “Eksperiments” fināla spēlē par galveno balvu, ceļojumu uz Rimini Itālijā, sacentīsies pa vienai stiprākajai komandai no katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Zemgales, Rīgas,  Latgales, Vidzemes un Rīgas pilsētas. Finālā “Magnētiskais fokuss” sacentīsies ar citu reģionu zinošākajām komandām no Rīgas 94. vidusskolas, Skrundas vidusskolas, Tukuma 3. pamatskolas, Nautrēnu vidusskolas un Madonas Valsts ģimnāzijas.

2015./2016. mācību gadā erudīcijas konkursam “Eksperiments” reģistrējās 211 komandas, kas pārstāv 165 skolas jeb katru piekto Latvijas skolu, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. “Latvenergo” koncerna erudīcijas konkurss “Eksperiments” notiek jau 21. sezonu – iepriekš tas bija pazīstams ar nosaukumiem “Vatiņš”, “Voltiņš”, “Kam gaišāka galva?” un “Gaišākā galva”.

Novadu ziņas