Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklieši Latvijas dzimšanas dienu svin ar koncertu un salūtu

18. novembrī Aizkraukles pilsētas kultūras namā  svētku koncertu sniedza kultūras nama un novada vidusskolas pašdarbības kolektīvi — dejotāji un dziedātāji.

Īpaši augstvērtīgu sniegumu un muzikālu baudījumu skatītājiem sagādāja jauktais koris “Aizkraukle” (diriģents Eduards Grāvītis un Lelde Kamzole-Gagaine) un “De Cantare” (diriģents Eduards Grāvītis). Dažas dziesmas izpildīja kopkoris, kurā apvienojās abu koru dziedātāji. Repertuārā bija arī dziesmas, kuras koris “Aizkraukle” nesen dziedāja konkursā Moldovā, iegūstot Zelta diplomu.

Savukārt slāvu vokālais ansamblis “Maļinovij zvon”, kurš labus panākumus guvis Latvijas konkursos un skatēs, valsts svētkos dziedāja  dziesmas latviešu valodā. 

Pēc koncerta aizkrauklieši varēja noskatīties filmu studijas “Drejas” dokumentālo filmu “Pulveri meklējot” par zemessargiem Ziedoni Ločmeli un Arti Ozolu. Pirms filmas ar skatītājiem tikās producentu Atis Klimovičs, režisors Reinis Ūbelis un operators Dainis Valainis.

Viņi pastāstīja, ka sākotnēji bijusi iecere veidot filmu par jaunajiem zemessargiem, tomēr, iepazīstot Ziedoni un Arti, domas mainījušās. “Ziedoni satiku vairāk nekā pirms gada, kad pie viņa devos kā pie konsultanta, jo viņš bijis gan Afganistānā, gan Irākā, dienējis gan PSRS, gan NATO armijā,” sacīja operators Dainis Valainis. “Ziedoņa ietekme bija ļoti spēcīga, tādēļ izveidojām pieredzējušu  cilvēku portretējumu.”

Ziedoni pazīstam kā komandieri Māri Putniņu filmā “Džimlai Rūdi Rallallā”, viņš komandēja pensionārus Ādažu bāzē. Atis Klimovičs atklāja, ka Ziedonis Krievijā filmējies kādā krievu seriālā, taču, sākoties karadarbībai Krimā, sakravājis mantas un braucis mājās.  Kad Atis Klimovičs viņam ieminējies, vai tomēr nevajadzētu jaukt mākslu ar politiku, viņš atbildējis, ka redzējis, kā producenti saskandina glāzes par Krimas okupāciju...

Vakarā pilsētas centrālajā laukumā uz grupas “Tikai tā” koncertu un salūtu bija pulcējušies daudzi aizkrauklieši.

Novadu ziņas