Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukliete izsauc “Bez Tabu”

Šodien Aizkrauklē viesojās raidījuma “Bez Tabu” žurnālists Roberts Blass un operators Sergejs Medvedevs, lai veidotu sižetu par vīrieti, kurš internetā draud fiziski izrēķināties un pat nogalināt jaunas meitenes. 

Raidījumu “Bez Tabu” uz Aizkraukli uzaicināja aizkraukliete, kura uzskata —  policijai aktīvāk jāiesaistās šīs problēmas risināšanā, lai no vīrieša draudiem neciestu nepilngadīgas un emocionāli viegli ietekmējamas meitenes. Viņa raidījumam anonīmi sniedza interviju. Sieviete arī aicina cietušās meitenes ar iesniegumiem vērsties policijā. Meitenes bieži vien to nedara, baidoties no atriebības, bet, ja viņas to nedarīs, vīrietis turpinās rakstīt draudu vēstules.
Roberts Blass pastāstīja, ka sižetu televīzijā varēs noskatīties nākamnedēļ, pašlaik konkrēts datums nav zināms. 
Valsts policijas pārstāve Arlita Dolgā šodien informēja, ka Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirknī šī gada 27. septembrī saņemts pirmais iesniegums par noskaidrotās personas iespējamajām prettiesiskajām darbībām. No lietas materiāliem izriet, ka persona izsaka draudus sociālo tīklu vietnēs. “Informācija par agrāk izteiktiem draudiem no konkrētās personas Aizkraukles iecirknī nav reģistrēta. Izskatot lietas materiālus, pēc sākotnējās informācijas policija secinājusi, ka šī persona uzrunā sieviešu dzimtes būtnes ar interneta lietotnes “Facebook” starpniecību. Tiek izsūtīti īsi un konkrēti jautājumi, piemēram, “Kā iet?”, “Kāpēc tik noskumusi?”.  Pēc noraidošas atbildes saņemšanas sarakstē no konkrētās personas profila parādās naidīgākas frāzes, kas var tikt arī pieņemtas kā draudi. Parasti tās saņem arī uzrunātās personas radinieki. Personai, kurai šādā veidā tikuši izteikti draudi, ir tiesības vērsties policijā. Aizkraukles iecirknī par šo faktu ir sākts kriminālprocess un sāktas procesuālās darbības pēc Krimināllikuma 132. panta “Draudi izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesas bojājumu”. Par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Izmeklēšanas laikā vajadzības gadījumā tiks noteiktas nepieciešamās ekspertīzes,” informē Arlita Dolgā.  Policija aicina iedzīvotājus, kas saņēmuši draudus savai veselībai vai dzīvībai, vērsties policijā ar iesniegumu un lūdz būt vērīgiem par jaunāko ģimenes locekļu, lielākoties jauniešu no 15 līdz 19 gadu vecumam, uzvedības izmaiņām.

Novadu ziņas