Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklietis Ansis Grūbe: “Rakstiet iesniegumu domei!”

Vairāki Aizkraukles privātmāju īpašnieki vērsušies laikraksta “Staburags” redakcijā ar vienu un to pašu problēmu — kādreiz Aizkraukles KUK atkritumus izveda reizi divos mēnešos, bet tagad to grib darīt katru mēnesi, lai gan cilvēki, kuri dzīvo vieni, mazos 240 litru konteinerus mēneša laikā nevar piepildīt. 

“Iepriekšējais Aizkraukles KUK vadītājs Ivars Sekacis atļāva māju īpašniekiem, kuri dzīvo vieni, izvest atkritumus reizi divos mēnešos, jo saprata, ka viņi nevar konteineru piepildīt,” stāsta aizkrauklietis Ansis Grūbe. “Taču jaunā KUK vadība domes 2011. gada 25. augusta lēmumā atradusi punktu, ka atkritumi jāizved katru mēnesi. Par vienu izvešanas reizi jāmaksā apmēram pieci eiro, līdz ar to atkritumu izvešanas maksa pieaug no apmēram 30 eiro līdz 60 eiro gadā! Tas ir pārāk daudz! Jāmaksā pieci eiro par pustukšu konteineru! Dzīvoju viens, ēdiena atliekas apēd suns, papīrus sadedzinu krāsnī, pārtikas atkritumus lieku komposta kaudzē, paliek stikls un konservu kārbas. Biju pie domes priekšsēdētāja vietnieka Eināra Zēberga, viņš teica, lai rakstu iesniegumu. Uzrakstīju, lūdzot rast iespēju atkritumus izvest reizi divos mēnešos. Tāda problēma ir arī citiem privātmāju īpašniekiem. Aicinu arī citus privātmāju īpašniekus, kuriem ir līdzīga problēma, rakstīt iesniegumu! Jo vairāk iesniegumu būs, jo dome būs vairāk ieinteresēta risināt šo jautājumu.”

Aizkraukles KUK valdes loceklis Zemgus Vītoliņš skaidro, ka iepriekšējais KUK vadītājs ignorēja 2011. gada domes saistošos noteikumus, kas paredz atkritumus izvest katru mēnesi, lai ievērotu sanitārās normas. “Sarunāšana” novedusi pie tā, ka daļa privātmāju īpašnieku atkritumus izbēra pilsētas konteineros. “Tie, kas mājsaimniecībā dzīvoja vieni, atkritumus drīkstēja izvest retāk, sarunājot to ar iepriekšējo vadību. Patiesībā retāk varēja izvest jebkurš, kas to vēlējās, pārsvarā tieši vientuļie iedzīvotāji bija viskorektākie, bet kontroles trūkumu izmantoja tieši maksātspējīgie un bezkaunīgākie saimnieki,” saka Zemgus Vītoliņš. “Man nav tiesības neievērot noteikumus, ja iepriekšējā vadība ko darīja citādāk. Mūsu uzņēmumam saistošie noteikumi ir kā likums, kas jāpilda. Valsts kontrole var piemērot soda sankcijas, ja saistošos noteikumus nepildīsim.”

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs stāsta, ka saņemti pieci privātmāju īpašnieku iesniegumi un Aizkraukles novada pašvaldība meklē risinājumus, kā panākt diferencētu pieeju mājsaimniecībām. 

Visu rakstu lasiet laikraksta “Staburags” 19. februāra numurā. 

Novadu ziņas