Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklietis Gatis iesniedz savus logo variantus 2

Jau informējām, ka aizkraukliete, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas 3. kursa studente Laura Lukeviča pēc savas iniciatīvas Aizkraukles novada pašvaldībā iesniegusi vairākus Aizkraukles logo variantus. Pēc tam logo variantus iesniedza arī Mākslas akadēmijas students aizkrauklietis Gatis Erdmanis. Šoreiz piedāvājam apskatīt Gata variantus. Kurš Gata variants patīk labāk — par to variet nobalsot aptaujā portāla labajā pusē. Gatis ir iesniedzis gan krāsainus, gan arī melnbaltus variantus.

“Esmu aizkrauklietis, te ir manas mājas, man patīk šī pilsēta, neliela, kompakta, tā man ir mīļa. Iepriecina, ka tā attīstās, kļūst arvien skaistāka,” saka Gatis. “Nosūtīju savus variantus un esmu arī gatavs pie tiem vēl piestrādāt. Aizkraukle tās iedzīvotājiem vienmēr būs mājas, lai kurp mēs dotos. Pilsētas klātbūtne tīrajam gaisam, Daugavai, mežiem, pļavām ir neatkārtojama. Kā pamatu logo izvēlējos pilsētas pirmo burtu A, un, to saliekto aplī un izstiepjot, izveidoju auseklīti. Tas sevī ietver daudz aspektu, kas savdabīgi saistās ar Aizkraukles eksistenciālo nozīmi — rīta zvaigzni, gaismu, uzvaru, ļaunuma atraidīšanu. Apspēlējot ausekļa formu, izveidoju apaļākas formas simbolu, kas ietver nepārtrauktas kustības nozīmi, attīstību, sauli, dzīvesprieku, caurvijot to ar zilu tievu stilizētu Daugavas tēlu. Daugava savā mūžīgajā kustībā ir Aizkraukles rašanās pamatā.”

Lauras variantus varat apskatīt šeit:

Portālā www.staburags.lv no 19. līdz 30. janvārim veicām aptauju, kuru no diviem Lauras Lukevičas piedāvātajiem logo variantiem izvēlētos iedzīvotāji. Zīmējumu, kurā attēlots pulkstenis un ritenis, izvēlējās 196 respondenti (23,9%), variants ar riteni — saulīti, kas atgādina latvju saules zīmi, patīk 73 cilvēkiem (8,9%). Savukārt 343 (41,9%) respondenti no šiem neizvēlētos nevienu, viņi domā, ka vajadzētu vēl kādu variantu. Nezinu, man nav viedokļa — tā atbildējuši 207 cilvēki (25,3%).


Papildināts 15. februārī

Portāla aptaujā par to, kurš Gata Erdmaņa Aizkraukles logo variants patīk labāk, no 7. līdz 15. februārim piedalījās 606 respondenti. Logo, kurā ir ēku silueti, patīk 101 (16,7%) respondentu, logo, kurā ēku silueti iekļauti aplī     — 95 cilvēkiem (15,7% ),  auseklītis, kuru caurvij stilizēta Daugavas līnija — 80 cilvēkiem (13,2% ), saulīte — 77 cilvēkiem (12,7% ), vajadzētu vēl kādu logo variantu — tā domā 123 cilvēki (20,3%), man nav viedokļa par to, kurš labāks — tā domā 130 respondentu (21,5%).

Komentāri 2

Laura

No Gata piedāvātajiem variantiem vislabāk patīk ar ēku siluetiem, to varētu attīstīt. Varbūt savienot kaut kā ar rata riteni. Ritenim, manuprāt, noteikti jābūt logo - tas saistās ar HES un skaistajiem pilsētas vides objektiem.

pirms 3 gadiem, 2016.02.08 14:31

guna

Man arī vislabāk patīk krāsainie ēku silueti!

pirms 3 gadiem, 2016.02.08 16:39

Novadu ziņas