Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizsardzības ministrs kopā ar Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņu jaunsargiem Lielajā talkā strādās Likteņdārzā

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis kopā ar Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņu novadu jaunsargiem, Kokneses pašvaldību un iedzīvotājiem sestdien, 22. aprīlī, Lielajā talkā piedalīsies sezonas sagatavošanas darbos Likteņdārzā.

Lielā talka pulcē cilvēkus, kam rūp Latvija. Arī tūkstošiem cilvēku, kas veido Likteņdārzu, vēlas to radīt kā skaistu dāvanu Latvijai simtgadē un nākamajām paaudzēm. Aizsardzības ministrija un jaunsardze ir dārza veidotāju vidū kopš pirmajiem tā īstenošanas darbiem 2008. gadā.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis: “Likteņdārzs ik gadu kļūst arvien skaistāks un pievilcīgāks apmeklētājiem, tas pārtop par mūsu tautas likteņu svētvietu. Tādēļ uzskatu par lielu godu un savu pilsoņa pienākumu Lielajā talkā strādāt Likteņdārzā, jo vairāk tādēļ, ka pavisam tuvu – Pļaviņu novadā - ir manas dzimtas mājas, un Pļaviņas ir mana dzimtā pilsēta.”

Ar Aizsardzības ministrijas atbalstu 2015. gadā Likteņdārzā izveidota latviešu strēlnieku simtgadei veltīta piemiņas vieta, dārzā aug aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa stādīts koks, un ministra vārds starp dārza atbalstītājiem lasāms arī uz bruģakmens Likteņdārza draugu alejā.

Savukārt jaunsargi pastāvīgi bijuši aktīvi palīgi, gan strādājot talkās, gan palīdzot Likteņdārzā organizētajos pasākumos. Balstoties uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību un pozitīvismu, jaunsargi katru gadu aktīvi piedalās vides sakopšanā, jo jaunsargu devīze ir “Augsim Latvijai!”.

Sagaidot jauno dārza sezonu, Lielajā talkā Likteņdārzā plānots sakopt iebraucamo ceļu, izkopt stādījumus un Daugavai piegulošo teritoriju, kas ir iecienīta laulību vieta, kā arī labiekārtot meža celiņu un atpūtas vietas.

Šogad Likteņdārzā turpināsies daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas un Lielā kalna būvniecība. Aktualitāte būs digitālā ekspozīcija “Liktens gāte” - jaunāko tehnoloģiju apvienojums ar vēstures stāstiem par mūsu pagājušā gadsimta notikumu krustcelēm. Tā tiks veidota kā taka ar vairākiem pieturas punktiem ar cilvēku stāstiem Latvijas vēsturisko notikumu kontekstā. Ekspozīcija būs skatāma gan vides objektos, gan arī mobilajās ierīcēs. Tā top sadarbībā ar vēsturnieku Arti Sveci, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Informācijas pakalpojumu sektora vadītāju Gintu Zalcmani un SIA “Dd Studio”.


Par Likteņdārzu. Likteņdārzs ir unikāls  vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņumu. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija „Kokneses fonds”, ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.

Novadu ziņas