Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar “Staburagu” vienmēr uzzini vairāk

Preses izdevējiem jaunais gads sākas 1. oktobrī, kad tiek izsludināta jaunā preses abonēšanas kampaņa. Tāpēc ir laiks pastāstīt, ko “Staburags” jums piedāvā nākamajam gadam.

Tas, kurš jau paspējis izšķirstīt “Latvijas pasta” sagatavoto preses abonēšanas katalogu 2017. gadam, būs pamanījis, ka laikrakstu “Staburags” nākamajā gadā izdosim divas reizes — otrdienās un piektdienās. Šādu lēmumu šogad pieņēmušas vairāku reģionālo laikrakstu redakcijas, arī Bauskā, Gulbenē un Valkā. Tas ir rūpīgi pārdomāts un arī loģisks solis. Agrāk avīzi izdevām otrdien, ceturtdien un sestdien, taču, kad pasts atteicās presi piegādāt sestdienās, bijām spiesti mainīt avīzes izdošanas dienas. Pēc tam “Staburagu” izdevām otrdien, ceturtdien un piektdien. Taču, rūpīgi izvērtējot ceturtdienas numura pārdošanas apjomu mazumtirdzniecībā un ņemot vērā to, ka mainās arī cilvēku lasīšanas ieradumi, secinājām, ka ceturtdienas numurs ir “neizdevīgā” pozīcijā. Veikala plauktā tas ir tikai nepilnu dienu, jo jau nākamajā dienā to nomaina piektdienas numurs. Taču ceturtdienas avīzē ir televīzijas un radio programma, līdz ar to mums gribētos, lai šis numurs cilvēkiem būtu pieejams ilgāku laiku. Arī abonenti, īpaši laukos, bieži abas avīzes lasīja reizē, jo gadījās, ka pastnieks gan ceturtdienas, gan piektdienas numuru piegādāja tikai piektdienā. Tāpēc nolēmām ceturtdienas avīzi “integrēt” otrdienas un piektdienas numurā.


Rēķinātājiem un lappušu skaitītājiem varu droši teikt, ka neviens netiek apkrāpts, jo kopējais avīzes apjoms saglabājas — abi laikraksta numuri būs biezāki, tajos būs 16 lappuses līdzšinējo 12 vietā.


Lai neteiktu, ka gribam jums iesmērēt “kaķi maisā”, ar jauno, biezāko, laikrakstu otrdienās un piektdienās piedāvāsim jums iepazīties jau šī gada decembrī.


Mainīsies arī avīzes saturs un vizuālais izskats. Mūsu steidzīgajā laikmetā jaunākās ziņas cilvēki ātri pārskata internetā, klausās radio vai skatās televīzijā, drukātā prese operativitātes ziņā ar elektroniskajiem medijiem sacensties nevar. Tāpēc laikraksts vairāk kļūst par sarunbiedru un padomdevēju, lai gan bez ziņām, protams, neiztikt. Informācija, ko plānojam piedāvāt, būs bagātīgāka un daudzpusīgāka. Īpaši mūsu lasītājiem būs sagatavotas tematiskās lappuses par aktualitātēm veselībā, tautsaimniecībā, uzņēmējdarbībā, praktiski padomi un, protams, stāsti par novadu cilvēkiem, viņu veikumu, sasniegumiem, radošajām idejām. Neiztiksim arī bez asumiem, jo turpināsim “lūrēt” vietējo pašvaldību makos, vērtēsim, kādus lēmumus pieņem vietvaras, kā tērē mūsu nodokļu maksātāju naudu un kā uzvedas tautas kalpi.

Jau šogad piedāvājām jums uzlabotu televīzijas programmu, kas ir par četrām lappusēm biezāka ar atsevišķi izceltām seriālu anotācijām, radio programmu un krustvārdu mīklām. Arī praktisko padomu žurnāls “Dzīvespriekam” ieguvis jaunu izskatu un saturu. To redzēsiet jau oktobrī.


Neraugoties uz pārmaiņām, esam spējuši saglabāt nemainīgu abonēšanas cenu. Abonēšanas kampaņas noslēgumā tradicionāli rīkosim lielo abonementu loteriju, kurai balvas jau esam sākuši gādāt. Būs arī kalendārs.

Novadu ziņas