Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar vilcienu par puscenu uz muzeju

Ņemot vērā pozitīvo pieredzi un interesi, AS „Pasažieru vilciens” arī šajā mācību gadā turpina sadarbību ar AS „Latvenergo” un skolēnu grupām piešķir 50% atlaidi vilciena pilnas cenas vienreizējai biļetei (turp vai turp-atpakaļ) uz Enerģētikas muzeju Ķegumā un Energoefektivitātes centru Majoros.

Sadarbība, kas aizsākās pirms 3 gadiem, ir bijusi vairāk nekā veiksmīga. Tās ietvaros daudzas skolēnu grupas no visas Latvijas ir izmantojušas iespēju par puscenu doties ceļā ar vilcienu, lai iepazītu enerģētikas vēsturi un energoefektivitāti aizraujošā veidā. Dažkārt apmeklētājiem šis ir pirmais brauciens ar vilcienu, un šāds izziņas veids izpelnās vēl papildu atzinību.

“Esam gandarīti, ka arī šogad varam iesaistīties sabiedrības izglītošanā un vairot skolēnu zināšanas gan par elektrību mājās, gan energonodrošinājumu visā valstī, tāpat veicināt interesi par enerģētiku kā nākotnes profesiju,” izmantot šo iespēju līdz 2018. gada 21. jūnijam aicina  AS „Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

“Šogad gan Enerģētikas muzejā, gan Energoefektivitātes centrā līdztekus jau esošajām izglītojošām nodarbībām piedāvājam jaunumus. Skolēnu rokās viedtālrunim vai planšetei uzticam izziņas, ne tikai izklaides lomu, jo ir izveidota gan jauna aplikācija ar Latvijā radīto Overly lietotni, gan izstrādāta erudīcijas spēle. Taču muzejs nevar pastāvēt bez klasiskām vērtībām – mūsu ekspozīcijas un iespējas iepazīties ar kolekcijas dārgumiem jebkuras klases skolēnam”, jaunumus uzsver Ingrīda Lāce, AS „Latvenergo” Starptautisko attiecību un KSA direktore.

Enerģētikas muzejs Ķegumā piedāvā atjaunoto izstādi „Elektrība dara visu!”, eksponējot jaunākajai paaudzei nezināmas, bet viņu vecāku vēl lietotas elektroiekārtas. Klašu grupas var piedalīties izglītojošās nodarbībās par elektroenerģētikas vēsturi Latvijā, bet individuālisti izstaigāt muzeju ar mobilo lietotni „Enerģētikas muzeja mobilais gids”. Muzeja pastāvīgās ekspozīcijas 21 interesantākais eksponāts ir papildināts ar digitālu saturu – vēsturiskiem video sižetiem, fotogrāfijām un interesantiem faktiem, lai bagātinātu muzeja apmeklētāju zināšanas, ļaujot padziļināti iepazīt ekspozīciju.

 Līdz ar jauno mācību gadu ekskursija Elektrum Energoefektivitātes centrā ir papildināta ar jaunu aktivitāti erudīcijas pārbaudei – izmantojot viedtālruņus un planšetdatorus, izspēlēt aizraujošu papildinātās realitātes spēli „Esmu Efektīvs”. Joprojām Energoefektivitātes centrā ir iespējams uzzināt, kā ar energoefektīviem risinājumiem var samazināt energoresursu patēriņu, vienlaikus saglabājot dzīves komfortu vai to pat uzlabojot. Apskatei ir pieejamas daudzveidīgas ierīces, kas ikdienā palīdz rūpēties par energoresursu saprātīgu izmantošanu. Šeit arī ir iekārtota improvizēta mājsaimniecības vide, kur tiek veikti eksperimenti reālā laikā un vidē.

Pieteikšanās - grupas (no 10 līdz 30 cilvēkiem) atbildīgajai personai 5 darba dienas iepriekš nepieciešams pieteikties ekskursijai uz:

Enerģētikas muzeju Ķegumā (e-pasta adrese: muzejs@latvenergo.lv, tālruņa nr.: 65010355),

Elektrum Energoefektivitātes centru Jūrmalā (e-pasta adrese: eec@elektrum.lv, tālruņa nr.: 67728567).
Katrai grupai tiks izstrādāts, saskaņots un nosūtīs izdevīgākais brauciena laika plāns un maršruts, iekļaujot arī Enerģētikas muzeja vai Energoefektivitātes centra apmeklējumu.

Apskatīt vilciena kustības grafiku un izvēlēties ērtāko reisu iespējams www.pv.lv.

Novadu ziņas