Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

AS “Sadales tīkls” atjauno un uzlabo elektrotīklu Jaunjelgavas un Neretas novadā

Lai elektrotīkls būtu drošs, efektīvs un iedzīvotāji saņemtu kvalitatīvu elektroenerģijas piegādi, AS „Sadales tīkls” Jaunjelgavas un Neretas novadā šogad realizēs 11 projektus, elektrotīkla attīstībā ieguldot 950 tūkstošus eiro. Kopumā abos novados plānots atjaunot vidējā sprieguma elektrolīnijas 36 km garumā, zemsprieguma elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 16 km garumā un rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 17 transformatoru apakšstacijas, paaugstinot sniegto pakalpojumu kvalitāti aptuveni 2 000 klientu.

Turpinot mērķtiecīgu darbu, lai klientiem Jaunjelgavas novadā uzlabotu elektroapgādes drošumu un kvalitāti, šogad novadā AS “Sadales tīkls” realizēs 4 projektus, elektrotīkla atjaunošanā un uzlabošanā ieguldot 324 tūkst. eiro. Sunākstes un Saukas pagastā norisinās apjomīga vidējā sprieguma 20kV (kilovoltu) elektrotīkla rekonstrukcija un šo darbu laikā tiek atjaunotas vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijas 14,5 km garumā, tiek veikta divu transformatoru apakšstaciju un zemsprieguma 0,4kV kabeļu līnijas izbūve 0,2 km garumā. Vidējā sprieguma elektrolīnijas pārbūve tiek veikta arī Seces pagastā. Lai uzlabotu elektroapgādes drošumu Seces pagasta iedzīvotājiem, AS “Sadales tīkls” veic trīs transformatoru apakšstaciju rekonstrukciju un vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju pārbūvē par kabeļu līniju 3,5 km garumā. Papildus šiem darbiem Jaunjelgavas novadā ir uzsākta sadales punktu “Sērene”, “Birzes” un “Seces centrs” rekonstrukcija, kuru pārbūve ir nozīmīga gan Jaunjelgavas novada, gan Aizkraukles elektroapgādes uzlabošanai. Sadales punktu pārbūves laikā pilsētas elektrotīkls tiks atdalīts no lauku elektrotīkla un vidējā sprieguma elektrotīklā AS “Sadales tīkls” izbūvēs attālināti vadāmus jaudas slēdžus. To izbūve ļaus uzņēmuma darbiniekiem ātrāk reaģēt un efektīvāk attālināti vadīt elektrotīklu, palielināt automātiski saņemtās informācijas plūsmu par aktuālo situāciju elektrotīklā un attālināti veikt pārslēgumus, samazinot elektroapgādes pārtraukuma laiku klientiem elektrotīkla bojājumu gadījumos un nodrošinot, ka bojājumu gadījumā atslēdzas tikai viens elektrolīnijas posms, bet ne visa elektrolīnija. Pēc elektrotīkla un sadales punktu rekonstrukcijas elektroapgādes drošums un kvalitāte uzlabosies vairāk nekā 1 000 klientu Jaunjelgavas un Neretas novadā.

Neretas novadā šogad AS “Sadales tīkls” realizēs 7 investīciju projektus, elektrotīkla attīstībā ieguldot 626 tūkst. eiro. Kopumā novada teritorijā vidējā sprieguma 20kV elektrolīnijas plānots atjaunot 18 km garumā, zemsprieguma elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 16 km garumā un rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 10 transformatoru apakšstacijas. Trīs no projektiem tiek realizēti Zalves pagastā, kuru ietvaros tiek atjaunotas vidējā sprieguma elektrolīnijas 9 km garumā, rekonstruēta viena un izbūvētas 6 jaunas transformatoru apakšstacijas, bet zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīniju pārbūve par kabeļu līnijām tiek veikta 7 km garumā. Elektrotīkla rekonstrukcijas darbi norisinās Zalves pagasta centrā, elektrolīniju posmā no apdzīvotas vietas “Sproģi” līdz Neretas novada robežai un elektrolīnijā, kura stiepjas no Baložu purva līdz pagasta robežai ar Viesītes lauku teritoriju. Lai uzlabotu elektroapgādi iedzīvotājiem Neretas pagastā, AS “Sadales tīkls” pagasta teritorijā atjauno vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju 5 km garumā, veic zemsprieguma kabeļu līnijas 0,3 km garumā un jaunas transformatoru apakšstacijas izbūvi, savukārt Pilskalnes pagastā norisinās zemsprieguma elektrotīkla pārbūve. Šī projekta ietvaros tiek veikta gan 0,4kV gaisvadu elektrolīniju pārbūve par kabeļu līnijām 2,9 km garumā, gan jaunas transformatoru apakšstacijas izbūve. AS “Sadales tīkls” elektrotīkla rekonstrukciju plānveidīgi turpina veikt arī Mazzalves pagastā, kur ir uzsākta sadales punkta “Krasti” rekonstrukcija un šogad uzņēmums veiks vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīniju pārbūvi par kabeļu līnijām 4,1 km garumā un izbūvēs zemsprieguma 0,4kV kabeļu līniju 0,1 km garumā. Pēc sadales punkta pārbūves un plānoto projektu realizēšanas elektroapgāde uzlabosies 940 AS “Sadales tīkls” klientiem.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un drošu elektroenerģijas piegādi iedzīvotājiem visā Latvijā, šogad AS „Sadales tīkls” kopumā plāno atjaunot 950 km vidējā sprieguma elektrolīnijas, tajā skaitā vidējā sprieguma gaisvadu līniju pārbūvi par kabeļu līnijām plānots veikt 201 km garumā, atjaunot zemsprieguma elektrolīnijas 651 km garumā, kā arī rekonstruēt vai no jauna izbūvēt 505 transformatoru apakšstacijas. Savlaicīga elektrotīkla atjaunošana ir galvenais nosacījums, lai nodrošinātu kvalitatīvu elektroenerģiju iedzīvotājiem un samazinātu dažādu ārējo risku ietekmi uz elektroapgādes nepārtrauktību.

Novadu ziņas