Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

AS “Sadales tīkls” paaugstina elektroapgādes drošumu un kvalitāti Aizkraukles, Skrīveru, Kokneses un Pļaviņu novadā

Lai klientiem Aizkraukles, Skrīveru, Kokneses un Pļaviņu novadā nodrošinātu kvalitatīvu, nepārtrauktu un drošu elektroenerģijas piegādi, AS „Sadales tīkls” šogad novados realizēs 20 investīciju projektus, elektrotīkla atjaunošanā un uzlabošanā ieguldot vairāk nekā 1,5 miljonus eiro. Kopumā novados šogad plānots atjaunot vidējā sprieguma elektrolīnijas 24 km garumā, zemsprieguma elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 22 km garumā, rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 30 transformatoru apakšstacijas un uzsākt četru jaunu sadales punktu izbūvi. Pēc elektrotīkla pārbūves elektroapgādes drošums un kvalitāte uzlabosies vairāk nekā 7 000 klientu.

Turpinot mērķtiecīgu darbu, lai uzlabotu elektroapgādes drošumu un kvalitāti, šogad Aizkraukles novadā AS “Sadales tīkls” realizēs 10 projektus, elektrotīkla attīstībā ieguldot vairāk nekā 688 tūkst. eiro. Aizkrauklē elektrolīniju pārbūve tiek veikta Enerģētiķu, Torņu un Jaunceltnes ielā, kur kopumā vidējā sprieguma 20kV (kilovoltu) gaisvadu elektrolīnijas plānots pārbūvēt par kabeļu līnijām 1,2 km garumā, rekonstruēt 4 transformatoru apakšstacijas un izbūvēt jaunu zemsprieguma 0,4kV kabeļu līniju 0,3 km garumā.

Īpaši nozīmīga elektrotīkla pārbūve klientu elektroapgādes uzlabošanai Aizkrauklē tiks uzsākta gada otrajā pusē. Realizējot plānotos projektus, tiks veikta 1980.gadā izbūvēto vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju pārbūve Gaismas, Nomales, Ceļinieku, Purva un Jaunceltnes ielu apkārtnē. Šo rekonstrukcijas darbu laikā vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijas AS “Sadales tīkls” pārbūvēs par kabeļu līnijām 5,3 km garumā, rekonstruēs vai izbūvēs jaunas 5 transformatoru apakšstacijas, bet zemsprieguma kabeļu līniju plānots izbūvēt 0,2 km garumā. Elektrotīkla rekonstrukcija tiek veikta arī Aizkraukles pagastā, kur vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju pārbūve par kabeļu līnijām tiek veikta 5,4 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvētas kabeļu līnijās 5,5 km garumā un notiek 4 jaunu transformatoru apakšstaciju izbūve.

Jebkuru inženiertehnisko iekārtu to skaitā elektrotīkla droša un nepārtraukta ekspluatācija nav iespējama bez periodiskām pārbaudēm, remontdarbiem un atjaunošanas, tādēļ AS “Sadales tīkls” turpina plānveidīgi atjaunot un uzlabot elektrotīklu visā Latvijā. Lai elektrotīkls būtu drošs, efektīvs un elektroenerģijas piegādi AS „Sadales tīkls” spētu sniegt augstā kvalitātē, tas savlaicīgi un noteiktā apjomā ir jāatjauno, jo tā elementi kalpo vidēji 40 - 50 gadus, un tas ir galvenais nosacījums, lai nodrošinātu kvalitatīvu elektroenerģiju iedzīvotājiem un samazinātu dažādu ārējo risku ietekmi uz elektroapgādes nepārtrauktību.

Īpaši nozīmīga Aizkraukles un Skrīveru novada iedzīvotāju elektroapgādes drošuma uzlabošanai būs četru jaunu sadales punktu izbūve, kuru izbūves laikā pilsētas elektrotīkls tiks atdalīts no lauku elektrotīkla, paaugstinot elektroapgādes drošumu vairāk nekā 4 400 klientiem Aizkrauklē un novadu teritorijā. Šo projektu laikā vidējā sprieguma elektrotīklā AS “Sadales tīkls” izbūvēs attālināti vadāmus jaudas slēdžus, kuru izbūve ļauj AS „Sadales tīkls” darbiniekiem ātrāk reaģēt un efektīvāk attālināti vadīt elektrotīklu, palielināt automātiski saņemtās informācijas plūsmu par aktuālo situāciju elektrotīklā un veikt pārslēgumus, samazinot elektroapgādes pārtraukuma laiku klientiem elektrotīkla bojājumu gadījumos un nodrošinot, ka bojājumu gadījumā atslēdzas tikai viens elektrolīnijas posms, bet ne visa elektrolīnija.

Lai uzlabotu elektroapgādi Skrīveru iedzīvotājiem, papildus sadales punktu izbūvei šogad Skrīveros AS “Sadales tīkls” veiks vidējā sprieguma elektrotīkla rekonstrukciju. Projekta ietvaros plānots veikt pilsētā esošās vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūvi par kabeļu līniju 3,1 km garumā, izbūvēt zemsprieguma kabeļu līniju 0,3 km garumā un rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 3 transformatoru apakšstacijas. Skrīveru novada elektrotīkla attīstībā AS “Sadales tīkls” šogad kopumā plāno ieguldīt 178 tūkst. eiro.

Elektrotīkla rekonstrukcijas darbi turpinās arī Pļaviņu novadā un šogad novadā AS “Sadales tīkls” realizēs 5 projektus, elektrotīkla atjaunošanā ieguldot 434 tūkst. eiro. Visi elektrotīkla rekonstrukcijas projekti jau ir uzsākti un apjomīgs darbs tiek veikts pilsētas daļā “Krustkalni”, kur Kalna un 1.maija ielā tiek veikta zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīniju pārbūve par kabeļu līnijām 6,3 km garumā, bet Saules un Ievu ielas apkārtnē tiek veikta vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīniju pārbūve par kabeļu līnijām 1,2 km garumā. Elektrolīniju pārbūves laikā AS “Sadales tīkls” izbūvēs 2 jaunas transformatoru apakšstacijas. Turpinot labas sadarbības praksi ar pašvaldībām, šogad elektrotīkla pārbūvi Dzirnavu, Raiņa un Daugavas ielā AS “Sadales tīkls” veic vienlaicīgi ar pašvaldības plānoto ceļu rekonstrukciju. Rekonstrukcijas darbu laikā AS “Sadales tīkls” izbūvē gan jaunu, gan rekonstruē esošo transformatoru apakšstaciju, veic jaunas vidējā sprieguma kabeļu līnijas izbūvi 0,7 km garumā, bet zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas tiek pārbūvētas par kabeļu līnijām 3 km garumā. Tikpat nozīmīgs iedzīvotāju elektroapgādes drošuma uzlabošanas projekts tiek realizēts Klintaines pagastā apdzīvotā vietā “Stukmaņi”, kur AS “Sadales tīkls” veic vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju pārbūvi par kabeļu līnijām 4,2 km garumā, zemsprieguma kabeļu līnijas izbūvi 0,4 km garumā un atjauno vai izbūvē jaunas 4 transformatoru apakšstacijas. Pēc elektrotīkla pārbūves elektroapgādes drošums un kvalitāte uzlabosies vairāk nekā 3 000 klientu Pļaviņu un Aizkraukles novadā.

Lai uzlabotu elektroapgādi klientiem Kokneses novadā, AS “Sadales tīkls” novada teritorijā šogad realizēs trīs projektus, elektrotīkla atjaunošanā ieguldot vairāk nekā 228 tūkst. eiro. Elektrotīkla rekonstrukcija tiek veikta gan Koknesē, gan Bebru pagastā. Koknesē AS “Sadales tīkls” veic vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūvi 2 km garumā, rekonstruē divas un izbūvē vienu jaunu transformatora apakšstaciju. Bebru pagastā elektrotīkla rekonstrukcija norisinās Vecbebros, kur esošā vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnija tiek pārbūvēta par kabeļu līniju 0,9 km garumā, zemsprieguma elektrotīkls pārbūvēts kabeļu līniju izpildījumā 5,1 km garumā un projektu ietvaros tiek rekonstruētas 2 transformatoru apakšstacijas. Pēc darbu pabeigšanas elektroapgādes kvalitāte un drošums uzlabosies 362 klientiem Koknesē un Bebru pagastā.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un drošu elektroenerģijas piegādi iedzīvotājiem visā Latvijā, šogad AS „Sadales tīkls” kopumā plāno atjaunot 950 km vidējā sprieguma elektrolīnijas, tajā skaitā vidējā sprieguma gaisvadu līniju pārbūvi par kabeļu līnijām plānots veikt 201 km garumā, atjaunot zemsprieguma elektrolīnijas 651 km garumā, kā arī rekonstruēt vai no jauna izbūvēt 505 transformatoru apakšstacijas.

Novadu ziņas