Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

AS „Sadales tīkls” turpina novērst pērkona negaisa radītus bojājumus elektrotīklā

Pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu, 20. maiju, Latvijas Austrumu un Ziemeļaustrumu rajonus šķērsoja pērkona negaisi, atstājot bez elektrības aptuveni 20 000 mājsaimniecību.

24 AS „Sadales tīkls”  elektromontieru brigādes, kā arī operatīvam darbam papildus piesaistītie elektrotīkla dispečeri, naktī strādāja pastiprinātā režīmā: veica bojājumu lokalizēšanu, organizēja pārslēgumus elektrotīklā, lai maksimāli jau nakts stundās atjaunotu elektroapgādi klientiem.

Pirmdienas vakarā spēcīgs negaiss, kas virzījās virzienā no Latgales uz Vidzemi, izraisīja postījumus AS "Sadales tīkls" elektrolīnijās un bez elektroapgādes ap plkst. 23, sasniedzot maksimumu, atstāja aptuveni 20 000 mājsaimniecību. Līdz pusnaktij izdevās atjaunot elektroapgādi jau 6000 klientiem. Nakts laikā elektroenerģijas piegāde tika atjaunota vairāk nekā 11 000 klientiem. Operatīvo izbraukuma brigāžu darbs turpinājās visu nakti.
 
Šorīt plkst.7 avārijas atslēgumu dēļ bez elektrības ir aptuveni 2 900  klientu, no tiem Aizkraukles novadā – aptuveni 1000 klientu; Jaunjelgavas novadā 575; Riebiņu – 243; Dagdas – 174; Rēzeknes – 144; Skrīveru 142; Gulbenes - 134, kā arī vairākos novados, piemēram, – Kokneses, Madonas, Līvānu, Lubānas, Daugavpils avārijas atslēgumu dēļ elektroapgāde traucēta aptuveni 100 klientiem katrā novadā.

Diennakts tumšajā laikā strādāja 16 elektromontieru brigādes Austrumos un 8 Ziemeļaustrumos. Operatīvo brigāžu montieri elektrolīnijās, kur bija postījumi, veica bojāto posmu lokalizēšanu un kopā ar elektrotīkla dispečeriem  izdarīja pārslēgumus līnijās. Šādi darbi ļāva atjaunot elektroapgādi tiem klientiem, kur tuvumā viņu dzīvesvietām negaiss nebija izpostījis elektrolīnijas vai tajās iegāzis kokus. Savukārt bojāto posmu pilnīga sakārtošana un atjaunošana notiks pa dienu, kad remontu celtniecības brigādes montieri ar speciālo tehniku atjaunos balstus un vadus, kā arī izzāģēs nolauztos kokus.
 
Šodien situācija elektroapgādē dienas gaitā būs mainīga, jo avārijas atslēgumu novēršanā tiks piesaistīts iespējami liels elektromontieru brigāžu un tehnikas vienību skaits, lai pēc iespējas ātrāk lokalizētu un novērstu avārijas atslēgumus. Šodien turpināsies darbi, lai novērstu negaisa radītos postījumus gan Austrumu, gan Ziemeļaustrumu novados.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra ziņo, ka arī šodien Latvijā gaidāmi spēcīgi negaisi. AS „Sadales tīkls” aicina turpināt būt īpaši uzmanīgiem negaisa laikā elektroiekārtu tuvumā un sekot elektroierīču drošas lietošanas noteikumiem.

Iedzīvotājiem konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā- negaisa laikā uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi vai zibens bojāti balsti, nekavējoties ziņot, zvanot uz AS „Sadales tīkls” klientu servisa bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Novadu ziņas