Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjaunota satiksme uz diviem grants autoceļiem Vecumnieku un Ķeguma novadā

Satiksme atjaunota vietējās nozīmes grants autoceļa posmiem Vecumnieku un Ķeguma novadā V995 Birzgale-Valle no 11. km līdz 19. km un  V1007 Pārbrauktuve- Birzgale no 0. km līdz 12. km.

Autoceļi satiksmei tika slēgti, jo ceļa segumi bija pārmitrināti. Ceļu uzturētājiem iepriekš nebija iespējams veikt grants ceļu seguma uzlabošanas darbus, jo ar uzturēšanas smagsvara tehniku vēl vairāk pasliktinātu autoceļa stāvokli. Uzturēšanas darbi tika uzsākti tiklīdz konstatēja, ka ceļa segums ir apžuvis un atguvis nestspēju.

Autoceļam V995 Birzgale-Valle no 11. km līdz 19. km tika veikta greiderēšana, kā arī materiāla iestrāde ceļa segumā - smilts desmit kubikmetru apjomā un šķembu iestrāde kūkumojošās vietās 139 kubikmetru apjomā.

Valsts autoceļam V1007 Pārbrauktuve-Birzgale no 0. km līdz 12. km tika veikta greiderēšana. Lai pilnībā atjaunotos autoceļa nestspēja, ir ieviests transporta masas ierobežojums. Tiek liegts pārvietoties transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Greiderēšanas darbi tiek veikti uz tiem grants autoceļiem, kuru tehniskais stāvoklis un mitrums ir atbilstošs darbu izpildei. Uz grants autoceļu segumiem, kuri vēl ir pārmitrināti, darbi netiek veikti, jo nav iespējams nodrošināt kvalitatīvu darba izpildi, kā arī tādēļ, ka ar uzturēšanas smagsvara tehniku var vēl vairāk pasliktināt autoceļa stāvokli.

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” joprojām pastiprinātu uzmanību pievērš un regulāri apseko grants autoceļus. Tiklīdz konstatēs, ka ceļa segums atbilst grants seguma remonta un greiderēšanas darba veikšanai, tie tiks uzsākti.

Autovadītājiem ir jāņem vērā, ka šķīdoņa laikā braukšanas apstākļi būs apgrūtināti. Vairumā valsts autoceļu ar grants segumu ir ieviesti transporta masas ierobežojumi. Šajos ceļu posmos ir liegts pārvietoties transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Aicinām informēt par neatbilstošu ceļu stāvokli, zvanot uz VAS “Latvijas Valsts ceļi“ Satiksmes informācijas centra diennakts tālruni 8000 5555.

Fotogrāfijās autoceļa stāvoklis, pirms tika veikti ikdienas uzturēšanas darbi, un pēc ikdienas uzturēšanas darbu veikšanas.

Par LAU
LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem 9092 km autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Novadu ziņas