Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkritumi arī pēc Lielās talkas

Kopš Lielās talkas ir pagājis pusotrs mēnesis. Šis pasākums iedzīvotājos modināja entuziasmu līdzdarboties, lai radītu sakoptāku vidi. Pirms Lielās talkas portāls www.staburags.lv apskatīja un parādīja videosižetā Aizkraukles pilsētā piegružotās vietas. Tās, izrādās, vēl šodien nav sakoptas.

Vajadzīga tehnika
“Staburags” novēroja, ka pirms Lielās talkas fiksētās atkritumu kaudzes tur tā arī palikušas un dažviet atkritumi vēl piemesti klāt. Tīrāka izskatās nelielā “izgāztuve” mazdārziņu īpašnieku kooperatīva apkaimē Samēnu ielā, pie “Dabas parka” zīmes. Ja, garām ejot, nebūtu jūtama nepatīkama smaka, tad izgāztuvi nemaz nepamanītu. Palūkojoties tuvāk, redzams, ka atkritumi joprojām stāv kā stāvējuši, tikai sazaļojušie krūmi un garā zāle nepatīkamo skatu paslēpj garāmgājēju acīm. Rūpniecības ielā, bijušās degvielas uzpildes stacijas ēkā, atkritumu kļuvis daudz vairāk.
Silvija Brīgere, Lielās talkas koordinatore Aizkrauklē, stāsta: “Problēmvietas Aizkrauklē tika apzinātas, runājām ar cilvēkiem un braucām tās apskatīt. Bija informācija, kur Aizkrauklē nepieciešams sakopt. Mazdārziņu īpašnieku kooperatīva teritorijā darbojās sākumskolas bērni, lasīja atkritumus. Šādām vietām nepieciešams atbilstošs transports un tehnika, ar ko kaudzi aizvākt. Līdzīga situācija ir bijušās šautuves apkaimē Birzes ielā, kur ir būvgruži, un to aizvākšanai nepieciešama smagā tehnika.”

Viena diena neko nedod
Valija Strode, Aizkraukles novada labiekārtošanas darbu speci­āliste, turpina: “Rūpniecības ielā, bijušās degvielas uzpildes stacijas ēkā, atkritumu maisi, visticamāk, ir atvesti ar transportu, bet par daļu radušos atkritumu būtu jāatbild garāžu īpašniekiem. Lielajā talkā tika uzkopta teritorija aiz bijušās ledushalles, kur lielākie cūkotāji ir jaunieši. Pēc veikala apmeklējuma viņi dodas turp kavēt laiku, arī “bomži”, kas “revidē” pie veikala “Maxima” esošos konteinerus. Vēl viena problemātiska vieta Aiz­krauklē ir krastmala. Cilvēki vasarā daudz laika pavada pie ūdens. Turp viņi dodas ar pilniem iepirkumu maisiem, bet atpakaļ nāk tukšā. Vai tiešām tik grūti to pašu maisiņu aiznest līdz tuvākajai atkritumu tvertnei? Gandrīz ik dienu staigājam gar krastmalu un savācam atpūtnieku atstātās drazas, bet tas ir kā apburtais loks. Manuprāt, Lielā talka būtu lietderīgāka, ja šajā dienā stādītu kokus un puķes. Pilsētu uzkopj desmit pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbināto un divi vai trīs cilvēki no sociālā dienesta. Darba ir daudz, un iedzīvotāji to neatvieglo. Mums Lielā talka ir katru dienu. Uzskatu, ka Lielā talka ir tikai vienas dienas pasākums. Cilvēkiem pret atkritumu izmešanu ir vieglprātīga attieksme. Situācija varētu mainīties, kad sāktu strādāt pašvaldības policija. Viņiem būs pilnvaras, lai ar “cūkmeniem” tiktu galā.” 

Nekops, jo objektu nojauks
Einārs Zēbergs, Aizkraukles novada domes izpilddirektors, informē: “Bijušās šautuves apkaimē uzkopšanas darbus neveiksim. Sekosim, lai būvgružu izgāšanas prakse pilsētā neatkārtotos, bet šo objektu nojauks. Citādi ir ar atkritumiem pie mazdārziņu īpašnieku kooperatīva, šī vieta tiks sakopta tuvākajā laikā. Par atkritumiem, kas ir bijušās degvielas uzpildes stacijas ēkā, jāatbild tās īpašniekam.”
Arī nākamgad mūs aicinās piedalīties Lielajā talkā, lai sakoptu apkārtni. Taču viena diena gadā neko nemainīs. Vajadzētu aiz sevis neatstāt atkritumus ikdienā.

Novadu ziņas