Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Atmet telefonu un dzīvo!”: “Latvijas dzelzceļš” Skrīveru skolēniem stāstīs par drošību dzelzceļa tuvumā 1

Lai stāstītu bērniem un jauniešiem par uzvedību dzelzceļa tuvumā, tostarp par mobilo viedierīču izmantošanas bīstamību pie sliedēm, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) kampaņas “Atmet telefonu un dzīvo!” ietvaros šoruden apmeklē skolas Latvijas reģionos. Pirmdien, 9.oktobrī,  LDz eksperti kopā ar fitnesa treneri, aktīva dzīvesveida vēstnieku un raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītāju Kasparu Ozoliņu uzrunās skolēnus Skrīveros.

Drošības stundas Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā pirmdien sāksies plkst.10. Dienas laikā drošības stundās par uzvedību pie dzelzceļa interaktīvā veidā uzzinās 1.-4.klašu skolēni. 

LDz statistika liecina, ka šī gada pirmajos deviņos mēnešos Latvijā uz dzelzceļa jau notikuši 22 negadījumi, kopumā traumēti 24 cilvēki, bet 16 no tiem gājuši bojā. Turklāt nereti vainojama nepietiekama piesardzība esot dzelzceļa sliežu tuvumā.

Dainis Zvaners, LDz galvenais tehniskais inspektors: “Latvijā joprojām traumēto un bojāgājušo skaits uz dzelzceļa ir salīdzinoši augsts. Viens no galvenajiem negadījumu iemesliem ir cilvēku neuzmanība. Cilvēku uzmanība nereti tiek novērsta ar dažādām mūsdienu tehnoloģijām, piemēram, mobilajiem tālruņiem, mūzikas austiņām, kas var radīt dažādas riskantas situācijas. Līdz ar to LDz, kā sociāli atbildīgam uzņēmumam, ir īpaši svarīgi informēt un izglītot sabiedrību par dzelzceļa drošības jautājumiem ar mērķi samazināt cietušo un bojāgājušo cilvēku skaitu.”

Kampaņas “Atmet telefonu un dzīvo!” laikā LDz drošības eksperti apmeklēs Latvijas skolas, īpaši akcentējot atbildīgu mobilo tehnoloģiju lietošanu. Drošības stundas laikā skolēniem tiek skaidroti ne tikai drošības noteikumi, bet arī interaktīvā veidā tiek piedāvāta iespēja pašiem izvērtēt dažādas situācijas un norādīt uz vēlamo rīcības virzienu, lai mazinātu dažādus riskus dzelzceļa tuvumā. 

Kaspars Ozoliņš, fitnesa treneris: “Diemžēl ikdienā pārāk bieži esmu bijis aculiecinieks  dažādām riskantām situācijām, kurās jaunieši nonāk, uz ielas neapdomīgi lietojot mobilās ierīces. Dodoties uz treniņu gar dzelzceļa staciju, nereti redzu situācijas, kur neatbildēts zvans, īsziņa vai sociālo tīklu lietošana var būt liktenīga. Manuprāt, tieši šobrīd, kad telefoni faktiski diktē jauniešu ikdienu, ir ļoti svarīgi vērst viņu uzmanību uz to, lai viņi sevi realizētu ārpus virtuālās pasaules – vairāk nodarbotos ar citām aizraujošām lietām, piemēram, sportu, dziedāšanu, dejošanu vai aktivitātēm, kas prasa savstarpēju mijiedarbību, domu apmaiņu un klātesamību, lai “īstā dzīve” vairāk tiktu izdzīvota klātienē, nevis virtuāli.”

LDz sociālās kampaņas “Atmet telefonu un dzīvo!” ietvaros ir atklāta arī platforma www.atmettelefonu.lv, kur ikvienam ir iespēja pievienot savu drošības aicinājumu un, iespējams, glābt kāda dzīvību.

Drošības aicinājumus platformā www.atmettelefonu.lv var pievienot līdz 22.septembrim. Vienlaikus vietnē var balsot par savu, draugu, paziņu un citu cilvēku pievienotajiem vēstījumiem – pieci populārākie drošības vēstījumi tiks ierakstīti un atskaņoti radio ēterā.

Vairāk informācijas: http://dzirdiredzidzivo.lv/

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Komentāri 1

gunta.leona

Viss attīstās. Cik cilvēkiem ir jānositas, lai dzelzceļa satiksme attīstītos? Cik ratiņnieku ir iebraukuši vilcienā no pielāgotā perona mežā Dendrārijā, kur īpašais perons jau ir gadiem? Viens nositās uz pārbrauktuves, nu velosipēdisti ātrumā nevar skriet pāri. Viens nositās pie stacijas, nu būs augstais perons. Par mobilajiem. Agrāk bērns bija tikai kungs, nu ķēniņš. Pret plakano virsmu spaidīšanu reklāmas akcijas nepalīdzēs, viss attīstās...

pirms gada, 2017.10.11 08:22

Novadu ziņas