Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvēlot 1,04 miljonus eiro, vasarā iespēju strādāt nodrošinās 5000 skolēniem

Šogad vasaras brīvlaikā nodarbinātības pasākumos plāno iesaistīt 5000 skolēnu. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārstāve Eva Lossane Saeimas Nodarbinātības apakškomisijas sēdē pastāstīja, ka Rīgas reģionā vasaras brīvlaikā plānots iesaistīt 2260 skolēnu, Kurzemē - 750, Latgalē - 753, Vidzemē - 570, bet Zemgalē - 667.

Skolēnu reģistrēšana Latgalē sākta pirmdien, un pirmajā dienā vasaras darbam bija pieteicies jau 771 skolēns.

Šogad vasaras brīvlaikā nodarbinātības pasākumos plānots iesaistīt vairāk skolēnu nekā iepriekšējos gados, atvēlot tam arī lielāku finansējumu. Šogad vasaras nodarbinātības pasākumu paredzētais finansējums ir 1,04 miljoni eiro, pērn tam bija atvēlēti 869 584 eiro, iesaistot 4239 skolēnu. Savukārt 2015.gadā vasarā bija nodarbināti 3804 skolēni, bet tam atvēlētais finansējums bija 787 958 eiro.

NVA vasaras nodarbinātības pasākumā var piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Iespēja strādāt valsts līdzfinansētajās darba vietās skolēniem būs no 1.jūnija līdz 31.augustam.

Detalizētāka informācija par "Nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs" izlasāma NVA mājaslapas sadaļā "Skolēnu vasaras darbs".

Katram valsts reģionam NVA ir noteikusi atsevišķu skolēnu reģistrācijas datumu nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā.

Pirmdien dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēja sākt reģistrēties tie skolēni, kas vēlās vasaras brīvlaikā strādāt Latgalē.

Skolēni, kuri vēlēsies vasaras brīvlaikā strādāt Kurzemē, varēs reģistrēties no 10.maija, un tie, kuri vēlēsies strādāt Vidzemē, vasaras darbam varēs reģistrēties no 11.maija. Savukārt skolēnu reģistrācija darbam vasarā Rīgas reģionā sāksies no 12.maija.

Novadu ziņas