Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atver grāmatu par Jaunjelgavu

Jaunjelgavas pilsētas svētki sākās ar sengaidītās grāmatas par Jaunjelgavu atvēršanu. Tās autore ir Jaunjelgavas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Ilga Bruņeniece, un tās veidošanā piedalījās daudzi.

Līdz šim Jaunjelgava bija viena no retajām vietām, kurai nebija grāmatas par tās vēsturi un tagadni. Tādu veidot ieteica Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks, un šim darbam uzrunāta skolotāja un novada vēstures pētniece Ilga Bruņeniece. Ar atmiņu stāstiem, pētījumiem un fotogrāfijām viņai palīdzēja daudzi tagadējie un bijušie jaunjelgavieši. 

Grāmatas atvēršanas svētkos Jaunjelgavas kultūras nama zāle bija interesentu pilna, un bija jūtams – jaunjelgavieši ļoti priecājās par savu grāmatu un ar īpašām gavilēm un ziedu klēpjiem sveica tās autori.

Savukārt apgāda SIA “Vesta - LK”, kurā izdošanai sagatavota grāmata “Jaunjelgava”, vadītāja Ligita Kovtuna atzina, ka tagad viņai Jaunjelgava šķiet pazīstama un savējā. Viņa atklāja, ka grāmatas manuskriptu domes priekšsēdētājs Guntis Libeks lasījis līdz ar viņu, un to darījis vismaz reizes četras. Ligita Kovtuna piebilda, ka darbs izdevies lielisks, un tagad jaunjelgaviešiem būs, ko dāvināt savējiem godos, kāzās, svētkos. “Nesakiet, ka jaunie grāmatas nelasa. Lasa! Uzdāviniet, un redzēsiet, kā šī grāmata viņus “ievilks”!” piebilst viņa.

Grāmatas atvēršanas svētkos notika loterija, kurā desmit laimīgie savā īpašumā ieguva jauno grāmatu. Citi to varēja iegādāties un arī turpmāk to varēs nopirkt Jaunjelgavas novada domē.

Elitas Brovackas foto

Novadu ziņas