Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baiba Vaivare, Sarmīte Plūme un Aivars Bite saņems valsts augstāko apbalvojumu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 3. maijā svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus — Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Augstākie valsts apbalvojumi tiks pasniegti personām gan par atsevišķu izcilu darbu profesijā, gan mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību.

Aizkraukles reģionā varam lepoties ar saviem darbīgajiem ļaudīm, jo šoreiz uz Prezidenta pili saņemt apbalvojumu dosies trīs mūsu puses cilvēki. Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordeņa V šķira piešķirta Latvijas Televīzijas Raidījumu daļas redaktorei Sarmītei Plūmei no Bebriem un tek­stilmāksliniecei, Limbažu kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzilna” vadītājai un Skrīveru kultūras centra tekstilmākslas studijas “Putnukalns” vadītājai, novadniecei no Skrīveriem Baibai Vaivarei. Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Atzinības krusta V šķira piešķirta Jaunjelgavas novada izglītības, kultūras un sabiedriskajam darbiniekam Aivaram Bitem.
Visus apbalvotos vieno izcila tēvijas mīlestība un pašaizliedzīgs darbs Latvijas labā. Apbalvojums, ko katrs no apbalvotajiem saņems par savu vienreizējo devumu, ir augstākais mūsu valsts cieņas apliecinājums darbam Latvijā un Latvijai. Tādēļ visu šo personu kopā un katra atsevišķais ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms.
Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2019. gada 8. aprīļa lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā augstākie valsts apbalvojumi piešķirti kopumā 103 personām: Triju Zvaigžņu ordenis — 49 personām, Viestura ordenis — 11 personām un Atzinības krusts — 43 personām.
Šogad aprit 95 gadi, kopš nodibināts Triju Zvaigžņu ordenis. 1924. gada 25. martā pirmais Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja Likumu par Triju Zvaigžņu ordeni. Tas bija pirmais Latvijas Republikas civilais ordenis, visaugstākais valsts apbalvojums, atzinības un piederības zīme. Ar Triju Zvaigžņu ordeni un tā goda zīmi var apbalvot fiziskās personas, militārpersonas un ārvalstu fiziskās personas, ārvalstu vadītājus un ārvalstu valdību vadītājus, starptautisko organizāciju vadītājus, ārvalstu vēstniekus un citas ārvalstu amatpersonas.
Triju Zvaigžņu ordenis ir iedibināts ar devīzi “Per aspera ad astra” — “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”. Pirmie Triju Zvaigžņu ordeņi — I šķira tika piešķirti 1925. gada 24. februārī ordeņa iedibinātājiem Jānim Čakstem un Zigfrīdam Meierovicam. Trīs dienas vēlāk Triju Zvaigžņu ordeni saņēma Kārlis Ulmanis un Rainis.
1938. gadā papildus Triju Zvaigžņu ordenim tika nodibināti vēl divi ordeņi — Viestura ordenis un Atzinības krusts.
Pēc Latvijas valsts neatkarības nostiprināšanas augstāko valsts apbalvojumu — Triju Zvaigžņu ordeni atjaunoja 1994. gadā, Viestura ordeni un Atzinības krustu — 2004. gadā.
Sagatavots pēc Valsts prezidenta kancelejas informācijas

Novadu ziņas