Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baltā galdauta svētki ieskandinās valsts simtgadi; tos svinēs arī Aizkrauklē, Koknesē, Jaunjelgavā un Skrīveros 7

Ieskandinot Latvijas simtgades svinības un atzīmējot Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienu 4. maijā, visā Latvijā pirmo reizi tiks svinēti Baltā galdauta svētki. Kopīgu galdu šajā dienā klās un svētkus svinēs Aizkrauklē, Koknesē, Jaunjelgavā un Skrīveros.

“4. maijs mums ir devis otru elpu. Atvēris ne tikai robežas, bet arī sirdis un prātus. Tā ir mūsu brīvība, kas jāsvin. Sanāksim ar saviem tuvajiem, uzklāsim baltus galdautus un svinēsim svētkus, jo lielas dienas ir jāsvin,” visus Latvijas ļaudis aicina svētku rīkotāji. Balts galdauts latviešiem jau vēsturiski ir simbols kopīga galda klāšanai un svinēšanai. Ap galdu ar savu cienastu pulcējas ģimene, draugi, kaimiņi, novada iedzīvotāji.

Tāpēc Latvijas valsts simtgades svinību ieskaņā Kultūras ministrija aicina rīkot Baltā galdauta svētkus par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai — vienai no būtiskākajām pieturzīmēm Lat­vijas simts gados. Baltā galdauta svētku mērķis ir iedibināt tradīciju 4. maijā pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu, vietējās kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. “Lai katrs ienestu šo svētku izjūtu savās mājās,” norāda kultūras ministre Dace Melbārde.

Aizkrauklē svētkus sāks svinēt jau 3. maijā, kad pulksten 18 pilsētas kultūras namā būs bērnu deju kolektīvu koncerts, bet pēc tā pie balti klāta galda aiz kultūras nama Daugavas krastā pulcēsies vairāku paaudžu aizkrauklieši.

Kokneses kultūras namā 4. maijā pulksten 12 koknesieši aicināti svētkus svinēt kopā ar folkloras kopu “Urgas”, Kokneses jauniešu deju kolektīvu un vidējās paaudzes deju kolektīviem “Liepavots” un “Irši”.

Jaunjelgavā baltu galdautu 4. maijā pulksten 12 klās Vecpilsētas laukumā, kur svētkus svinēs neformālās sarunās, atceroties pilsētas vēsturi, dižos cilvēkus un dzimtas, kā arī kopīgi domājot par pilsētas un novada nākotni. Uz svētkiem aicināts ikviens, līdzi ņemot fotogrāfijas, vēsturiskus pierakstus, dzejas vai dziesmu rindas un mazu “groziņu”, ko likt uz kopīgā galda.

4. maijā pulksten 16 pie Skrīveru kultūras centra uz stilizētas skatuves ar priekšnesumiem iepriecinās Skrīveru tautas mākslas kolektīvi. Turpat A. Upīša ielā izvietos ar baltu galdautu klātu garu galdu, kur, ņemot līdzi “groziņu” ar savu cienastu, aicināts piedalīties ikviens skrīverietis, iestādes un uzņēmumi, sabiedriskās organizācijas, ģimenes, domubiedru grupas. Būs iespēja prezentēt savu atnesto cienastu, dalīties receptēs un savās svētku svinēšanas tradīcijās. Blakus baltajam cienasta galdam būs “Vēlamo cienastu un dāvanu galds”, kur katrs, liels vai mazs interesents, būs aicināts uzzīmēt savu cienastu un dāvanu Latvijai. Zīmēšanai krītiņi būs uz vietas, aicinām ņemt līdzi arī savus zīmēšanas piederumus.

Būs iespēja arī uz lentītēm uzrakstīt savus vēlējumus Skrīveriem un Latvijai. Pēc koncerta paredzēta kopīga lustēšanās, dziedāšana un cienāšanās kopā ar “Hāgenskalna muzikantiem”.

Komentāri 7

pauze

Kokneses izpilddirektors sācis svinēt šodien sievas kafejužņikā bez balta galdauta. 11:43 bufetčicām aiz muguras ar šķīvi rokās staigājot ēda.

pirms 2 gadiem, 2016.04.27 12:05

anonīms

Nekas jauns,jo viņš regulāri aiz letes grozās.Tur sanitārajiem būtu darbs.

pirms 2 gadiem, 2016.04.27 17:01

rīma

Cilv ēkām jau paēst ar vajag ,tas nekas,ja sanäk pa darba laiku.

pirms 2 gadiem, 2016.04.28 22:37

rīma

Vaitad uz pašvaldības darbiniekiem attiecas jēdziens darba l laiks?

pirms 2 gadiem, 2016.04.28 22:58

kasiklis

Reiz viens pašvaldības darbinieks izmeta tādu frāzi ,citiem sa va nauda jā nop elna mums tāpat maksā .

pirms 2 gadiem, 2016.04.29 11:21

kurslenis

Derīga ziņa:Mācību un konsultāciju centrs “LENIS” izglītības iest. reģ. nr. 4360800775piedāvā higiēnas kursu pārtikas apritē atbilstoši MK 2015. gada 29. septembra noteikumiem nr. 545 “Pārtikas apritē nodarbināto personu apmācības kārtība pārtikas higiēnas jomā”.

pirms 2 gadiem, 2016.04.29 23:38

Novadu ziņas