Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bijušo cietumu apsaimniekos “Kalna svētību kopiena”

Tādēļ, ka pēdējā laikā būtiski samazinājies ieslodzīto skaits, Ieslodzījumu vietu pārvalde pērnā gada rudenī pieņēma lēmumu slēgt Vecumnieku cietumu.


Pēc iestādes slēgšanas ar Ministru kabineta rīkojumu cietuma saimniecība tika nodota Vecumnieku novada pašvaldībai, kura savukārt vairākus nekustamos īpašumus, kas agrāk kalpoja cietuma vajadzībām, nodeva bezatlīdzības lietošanā sabiedriskā labuma organizācijai “Kalna svētību kopiena”. Tās ir trīs zemes vienības, dzīvojamā māja, katlumāja, ūdenstornis, divas kūtis, darbnīcas, garāžas un četri dzīvokļi. Tā kā šeit turpina uzturēties cilvēki un ir Umpārtes bibliotēka, tad “Kalna svētību kopienas” pienākums turpmāk būs nodrošināt komunālos pakalpojumus. Līdz ar to Vecumnieku novada dome noteica arī tarifus par šiem pakalpojumiem, kas būs tādi paši kā līdz šim: par auksto ūdeni 0,57 eiro vienai personai mēnesī, par vienu lopu — 0,29 eiro mēnesī, kanalizācijas pakalpojumi — 0,43 eiro vienai personai mēnesī, apkure — 1,24 eiro par kvadrātmetru mēnesī.

“Kalna svētību kopienas” mērķis ir šajā vietā izveidot vietu, kur cilvēki varētu apgūt sev nepieciešamās dzīves prasmes un lietotu tās ikdienā. Viņi arī apņemas sniegt palīdzību maznodrošinātām ģimenēm un sociāli mazaizsargātām personām, kas mīt šajā teritorijā, gādāt par tās labiekārtošanu un sanitāro tīrību, saglabāt tradicionālās kultūras vērtības un uzturēt Umpārtes bibliotēku.

Novadu ziņas