Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Bior” organizē bezmaksas semināru par leģionellām

Zinātniskais institūts “Bior” organizē bezmaksas semināru par leģionellām ūdens apgādes sistēmās un inficēšanās risku samazināšanu — informē Irēna Bērziņa, “Bior” sabiedrisko attiecību un komunikāciju vadītāja.

Fakti no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “Bior” datu bāzes par bīstamās leģionellas baktērijas izplatību Latvijā ir satraucoši — vismaz 50% gadījumos Rīgas daudzdzīvokļu māju ūdens apgādes sistēmas ir inficētas ar leģionellām. “Bior” eksperti saņem daudzus iedzīvotāju un namu apsaimniekotāju zvanus, kas apliecina — joprojām sabiedrībā valda neizpratne par nūjiņveida leģionellas baktērijas radītās problēmas cēloņiem un risinājumiem. Tāpēc zinātniskā institūta “Bior” eksperti sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru un Rīgas Tehnisko universitāti  aicina uz bezmaksas semināru dzīvojamo un sabiedrisko ēku apsaimniekotājus, pašvaldību atbildīgos darbiniekus, preses pārstāvjus, kā arī visus interesentus, kuri vēlas iegūt izpratni par leģionellām un to izplatības īpatnībām ūdensapgādes sistēmās, kā arī par konkrētiem inženiertehniskiem risinājumiem, kas ļautu samazināt inficēšanās riskus.

Seminārs notiks 2017. gada 5. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 14.00 zinātniskajā institūtā  “Bior”, Rīgā, Lejupes ielā 3.

Pieteikšanās semināram: bior@bior.lv (vietu skaits ir ierobežots).

Semināra programmā:

• epidemioloģiskā situācija un uzraudzības rezultāti Latvijā;

• leģionellu ekoloģija un augšanu veicinošie faktori;

• Latvijā veikto pētījumu rezultāti un statistika;

• inženiertehniskie risinājumi leģionellu ierobežošanai ūdensapgādes sistēmās;

• 13.00-14.00 — jautājumi un atbildes.

Novadu ziņas