Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Braucu garām, biju šokā — ja nu uz desām un gaļas kāda muša izdēs oliņas?”

Piektdienās Aizkraukles pilsētas centrā, pie ēkas Lāčplēša ielā 4, netālu no Aizkraukles novada pašvaldības ēkas, norisinās desu un kūpinātas gaļas tirdzniecība no vieglās automašīnas kravas nodalījuma. Arī šodien. “Braucu garām, biju šokā — kā tā var tirgoties laukumā, kur garām nemitīgi brauc automašīnas, saceļas putekļi?! Vai automašīnā ir ledusskapis? Laukā gaisa temperatūra ir vairāk nekā plus 20 grādu!” redakcijai pa karsto tālruni zvanīja kāda sieviete. “Ja nu uz desām un gaļas nejauši uzlidos kāda muša un izdēs oliņas? Tad kāpuru attīstības process notiks ļoti ātri! Turklāt tik siltā laikā gaļas produkti bojājas ļoti ātri.”

Sieviete pastāstīja, ka pati ir uzņēmēja. “Man nav žēl, ka cilvēks tirgojas, taču kādēļ  prasības pret visiem ražotājiem un tirgotājiem nav vienādas? Pret vieniem prasības ir ļoti stingras, pret citiem nav. Vai šajā gadījumā ir izpildīti Pārtikas un veterinārā dienesta noteikumi, kas regulē ielu tirdzniecību? Vai ir Pārtikas un veterinārā dienesta un pašvaldības atļauja? Manam uzņēmumam ir autoveikals, kurā obligāti jābūt ledusskapim un kases aparātam. Ja ledusskapis nedarbojas, autoveikalu reisā vispār nelaižu. Pati no šādas vieglās automašīnas nepirktu ne gaļu, ne desas, ja nu vienīgi rīta agrumā, kad produkcija tikko atvesta, taču cilvēki nesaprot, ka, tik karstā laikā pērkot gaļu un desas no automašīnas, apdraud paši sevi.”

“Staburags” kopā ar Aizkraukles pašvaldības policijas inspektoru Andreju Belkovski devās noskaidrot, vai ir visas vajadzīgās atļaujas. Viņš gan brīdināja, ka pircējiem tāda pārbaude nepatiks, un viņi sāks kurnēt. Tā arī bija — izskanēja kādas pircējas pārmetums: “Ko jūs neļaujiet tirgot?!” 

Pārdevēja Kristīne Priževoite pašvaldības policijas inspektoram uzrādīja sanitāro grāmatiņu un Pārtikas un veterinārā dienesta apliecību, kas izdota 2013. gadā. Tajā teikts, ka Preiļos reģistrētajai SIA  “Sātys” kā pārtikas aprites uzņēmumam atļauts gaļas un gaļas produktu veikals, gaļas produktu, izstrādājumu un maltas gaļas ražošana mājas apstākļos. Kristīne Priževoite sacīja, ka ledusskapja automašīnā nav, bet katrā kastē ir aukstuma elementi — plāksnes kastes apakšā. Pašvaldības atļaujas ielu tirdzniecībai nav, bet viņa inspektoram solīja šodien doties uz pašvaldību un to nokārtot.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem nr. 440 “Noteikumi par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību”
“uzraudzību un kontroli ielu tirdzniecības vietā un tirgū atbilstoši kompetencei īsteno pašvaldība, tirdzniecības organizators, tirgus pārvaldītājs, Pārtikas un veterinārais dienests, Valsts ieņēmumu dienests, pašvaldības policija un citas uzraudzības un kontroles institūcijas”.

Noteikumos arī teikts, ka pašvaldībai ielu tirdzniecībā jāuzrauga un jākontrolē, lai ar preču tirdzniecību nodarbotos personas, kuras saņēmušas pašvaldības atļauju, kā arī jākontrolē pašvaldības atļaujās minēto nosacījumu izpilde. Šajā gadījumā tādas uzraudzības un kontroles nav bijis, lai gan laukumā pie Lāčplēša ielas 4 gaļas produkti piektdienās tiek tirgoti jau pasen.

Novadu ziņas