Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Budēļi Iršu pagastā

Ielaid mūs, saimeniece,
Neba mēs daudz bijām.
Bijām pieci, bijām seši —
Līdz trešam desmitam.

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, Riekstiņciema rūķi nolēma iet budēļos,lai veicinātu svētību un auglību,kā arī vairotu bagātību Iršu pagastā. Ar dejām un dziesmām ķekatnieki staigāja no mājas uz māju,t rokšņodami, mūzikas instrumentus skandinādami, mudinādami ikvienu būt līksmiem un priecīgiem garajos ziemas vakaros.

Ar savu rūkšanu tūļīgais lācis kopā ar pārējiem dzina prom ļaunumu un nelaimes  no malu malām, saules simbols — kaza — un Dieva suns — vilks — aicināja rotaļā “Vilks un kaza”.

Mūsu pulka čīgānietes zīlēja un pareģoja nākotni, kā izrādās, šis gads solās būt strādīgs, radošs, naudīgs, mīlestības un veiksmes pilns, neizpaliks ne čaklums, ne taupīgums.

Mājas ļaudis bija gana pārsteigti un laimīgi, jo budēļi sen nebija viesojušies šajā pagastā.

Saka, ka vairums ļaužu gaida budēļu ierašanos, jo viņiem līdzi nāk Dieva svētība. Lai svētīts katrs nams un ģimene,k ur viesojāmies un tikām laipni uzņemti!


Novadu ziņas