Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būvvalde noraida ieceri par kaltes būvniecību Aizkrauklē

Aizkraukles novada būvvalde, ņemot vērā publiskās apspriešanas rezultātus, noraidījusi SIA “Sindas Kaltes” būvniecības ieceri par koksnes žāvēšanas kaltes uzstādīšanu Aizkrauklē, Mednieku ielā 1.


Publiskā apspriešana norisinājās no pagājušā gada 18. decembra līdz šī gada 28. janvārim, un saskaņā ar normatīvajiem aktiem būvvalde lēmumu pieņēma mēneša laikā pēc tās beigām. Būvvaldes nozīmētais publiskās apspriešanas procedūras pārraugs un koordinators Didzis Grundulis informē, ka saņemtas 180 publiskās apspriešanas aptaujas lapas, būvniecības iecere noraidīta 152 lapās (86%), atbal­stīta 24 lapās (14%), bet četras lapas bijušas nederīgas — viena un tā pati persona iesniegusi vairākas anketas. Publiskajā aptaujā piedalījās 62% sieviešu un 38% vīriešu.

Visvairāk aptaujas lapu saņemts no Gaismas ielas 8. mājas — 39 lapās būvniecības iecere noraidīta un divās atbalstīta. No Gaismas ielas 6. mājas iesniegtas 26 ieceri noraidošas aptaujas lapas, no Mednieku ielas 3 un 6 — 23 lapas, un visās iecere noraidīta. No Gaismas ielas 4. mājas saņemtas 12 lapas ar iecerei “nē” un trīs ar iecerei “jā”. No Skolas ielas 2. mājas — trīs ieceri noraidošas anketas. Aptaujas lapas  saņemtas arī no Lāčplēša, Spīdolas, Sprīdīša, Bērzu, Jauncel­tnes, Baznīcas, Muzeja ielas un Draudzības krastmalas māju iedzīvotājiem.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem publiskajā apspriešanā noteicošais ir nevis anketu skaits, bet tajās paustais iedzīvotāju viedoklis. Mednieku ielas 3. nama iedzīvotāji uzskata — kalte atradīsies pārāk tuvu dzīvojamajai mājai, tikai apmēram 40 metru attālumā, palielināsies troksnis, smaka un putekļi, tas viss ietekmēs iedzīvotāju, tajā skaitā bērnu, veselību. Smagais  transports noslogos vienīgo piebraucamo ceļu. Šīs mājas ģimenēs dzīvo 10 bērni un trīs grūtnieces, kuri pārvietojas pa  piebraucamo ceļu, kas nav aprīkots ar ietvi. Tāpat ieceri noraida Mednieku ielas garāžu īpašnieki, kuru īpašumi robežojas ar iecerētās būvniecības teritoriju, jo tiks apgrūtināta vai pat liegta piekļuve garāžām. Iedzīvotāji vēlas, lai kaltes būvniecību pārceltu tālāk no dzīvojamajām mājām. Gaismas ielas namu iedzīvotāji domā līdzīgi — kalte būs pārāk tuvu dzīvojamajām mājām un radīs troksni, putekļus un smakas, kā arī pasliktināsies dzīvokļu īpašumu tirgus vērtība. Viņi ierosina kalti būvēt vairākus kilometrus tālāk no dzīvojamajām mājām vai ārpus pilsētas. Pārējo pilsētas iedzīvotāju aptaujas lapās arī aizstāvētas Mednieku un Gaismas ielas iedzīvotāju intereses — tiks traucēts viņu naktsmiers ar piespiedu troksni, smakām un putekļiem.

Ieceri atbalstošajās aptaujas lapās teikts, ka Aizkrauklei ir vajadzīga attīstība, tādēļ būvniecības iecere ir jārealizē. Iedzīvotāji domā, ka radīsies jaunas darba vietas, lai gan publiskās apspriešanas sanāksmē izskanēja informācija, ka jaunu darba vietu nebūs, jo kalti apkalpos līdzās esošās koģenerācijas stacijas operators. Iedzīvotāji ierosina ieceri īstenot, ievērojot visas vides aizsardzības un regulu prasības.

Būvvaldes lēmumu SIA “Sindas Kaltes” ir saņēmusi. To var pārsūdzēt Aizkraukles novada domē viena mēneša laikā — līdz marta beigām. “Tā kā tikai nupat esam saņēmuši būvvaldes lēmumu un mums ir mēnesis laika, vēl neesam pieņēmuši lēmumu par tālāko rīcību,” saka SIA “Sindas Kaltes” projektu vadītājs Edmunds Bērziņš. “Ar pašvaldību notiek sarunas par iespējamo zemes gabalu maiņu — mēs vēlētos mūsu rīcībā esošo zemes gabalu apmainīt pret pašvaldības zemes gabalu citā vietā ar nosacījumu, ka tas ir saprātīgā attālumā no esošās vietas un mēs tajā varam īstenot ieceri par kaltes būvniecību. Neesam pret iedzīvotāju interesēm, esam ieinteresēti sadarbībā ar pašvaldību un domāsim, kā savu ieceri varētu īstenot.”

Novadu ziņas