Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Čekas "maisos" nokļuvis arī Aizkraukles novada vidusskolas direktors Aldis Labinskis

"Staburags"  Aizkraukles novada vidusskolas direktoram Aldim Labinskim lūdza komentāru par to, kā viņš nokļuvis čekas sarakstā.

Par to, ka arī viņa vārds būs atrodams čekas “maisos”, Aizkraukles novada vidusskolas direktors Aldis Labinskis nojautis. Sadarbība noformēta, kad viņš strādājis Preiļos 70. gadu beigās. Labinska kungs stāsta, ka iepriekš ne reizi vien bija noraidīts viņa pieteikums braucienam uz ārzemēm. Ja parak­stīja attiecīgu papīru, tā bija iespēja tikt aiz “dzelzs priekškara”, un viņš varējis aizbraukt ekskursijā uz Vācijas Federatīvo Republiku. Pēc brauciena gan bija pārrunas ar attiecīgo iestādi, bet nekas konkrēts..

— Tie darbinieki bija diezgan labi informēti par katru cilvēku un viņa ģimeni. Tā ka rodas jautājums — no kurienes tas nācis, jo dažas lietas nebija zināmas pat radiniekiem un citiem tuviniekiem. Jā, nebijām balti un pareizi, dziedājām dažādas dziesmas, ne vienmēr domājot, kur ko spēlējam. Acīmredzot kāds to visu piefiksēja, lai vajadzīgā brīdī atgādinātu un varētu manipulēt. Aizbraucot uz ārzemēm un tiekoties ar tautiešiem, domāju, ka viņi ļoti labi apzinājās, ka nav iespējams citādāk tur tikt. Šī brīža cilvēki pat nespēj izprast, kā tas viss toreiz notika, tāpēc nedomāju, ka tas būtu publiskojams, jo kurš tad to visu var objektīvi izvērtēt? Katram ir savs skatījums, — saka Aldis Labin­skis.

Novadu ziņas