Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dabas koncertzālē Skrīveru novada Satekās iepazīstinās ar ūdens kukaini viendienīti

Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) aicina interesentus uz dabas, mūzikas, zinātnes, video, mākslas un dramaturģijas bezmaksas performanci 5.jūlijā Skrīveru novada Satekās, informēja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.
Šogad organizatori piedāvās iepazīt ņipro ūdens kukaini viendienīti (ephemera vulgata). Vairāk par viendienīšu dzīves ritumu un lomu ekosistēmā varēs uzzināt radošajās darbnīcās un muzikālajā stāstā, kas ataino viendienītes mūžu — vienu dienu. Tas būs stāsts par dzīvesgājuma nozīmību, lai cik īss tas nebūtu.
"Pusotras stundas koncerta laikā mūzika seko viendienītes dzīvības ciklam — ola, kāpurs, subimago, imago, ola. Muzikālā valodā tas ir Līdiskais aplis — tāds kā gaišs skanējums. Centrālā koncerta daļa ''Imago" stadija, ataino senās balles principus, kad katrai dejai bija sava īpašā nozīme," skaidroja mūziķis Ingus Ulmanis.
Jau no plkst.19 pasākuma apmeklētājus gaidīs zinātniskās un radošās darbnīcas, kurās caur praktisku darbošanos, klausīšanos, veidošanu un spēli būs iespēja izzināt viendienītes dzīves ciklu, tās nozīmi dabā un sasaisti ar citiem dabas procesiem. Savukārt multimediālā performance sāksies pēc saulrieta, pastāstīja Rēna.
Dabas koncertzālē ieeja ir bezmaksas, pasākums notiek brīvā dabā, tādēļ organizatori iesaka paņemt līdzi pledus, tūristu paklājiņus, saliekamos krēslus u.c. lietas, lai varētu vakaru izbaudīt bez raizēm. Tiem, kas vēlēsies palikt pa nakti, būs nodrošinātas telšu vietas. Tirdzniecība Dabas koncertzālē nenotiek, tādēļ organizatori iesaka paņemt līdzi arī savu piknika grozu.
Aktuālā informācija ir pieejama Dabas koncertzāles mājaslapā www.dabaskoncertzale.lv un DAP mājaslapā www.daba.gov.lv.

Novadu ziņas