Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dalies atmiņās un papildini krātuvi!

Līdz 14. februārim turpinās elektroniskās “Latvijas ainavu krātuves” 50 izvirzīto ainavu atmiņu stāstu apkopošana. Zemgales Plānošanas reģionā izceltas trīs mūspuses ainavas no Aizkraukles, Kokneses un Skrīveriem — Daugavas ainava ar Pļaviņu hidroelektrostaciju, Daugavas ainava pie Klidziņas, ietverot Skrīveru dendroloģisko parku, un Daugavas un Pērses satekas ainava ar Kokneses viduslaiku pilsdrupām un parku.

Atmiņu stāstus un fotoattēlus var pievienot mājaslapā www.ainavudārgumi.lv. Materiālus var gatavot rokrakstā, pēc tam tos ieskenējot un sūtīt e-pastā: ainavudargumi@varam.gov.lv.

Rokrakstu un fotoattēlu skenēšanā un elektroniskā pasta sūtīšanā palīdzību iespējams saņemt publiskajās bibliotēkās. Pagaidām gan šo iespēju vēl neviens nav izmantojis. No iesūtītajiem fotoattēliem, stāstiem un vēlējumiem 2018. gadā tiks veidotas reģionālās izstādes un organizētas diskusijas. Diskusijās runās par to, kādu Latviju vēlamies redzēt nākamajās simtgadēs, un par darbiem, kas darāmi, lai ainavu dārgumu saglabātu nākamajām paaudzēm.

Novadu ziņas